Naiste saalihoki MMil purustas Soome Saksamaa uskumatu skooriga

Tõenäoliselt otsustab ka sel MMil tiitlivõitja Rootsi - Soome vaheline duell. Pildimeenutus 2015. aasta finaalist. Foto: LEHTIKUVA/REUTERS/Scanpix

Naiste saalihoki MMil Šveitsis Neuchatelis kohtuvas eestlannad täna Taaniga. Mõlemal naiskonnal on kirjas võidud Jaapani üle ning kaotus Norralt.

MMil on naised jaotatud nelja neljasesse alagruppi. Kahest tugevamast alagrupist (A ja B) pääsevad kaks paremat otse veerandfinaalidesse ning kolmas ja neljas koht mängivad play-offides pääsu eest veerandfinaali. Kahest nõrgemast tugevusgrupist (Eesti mängib ühes neist) pääseb play-offidesse kaks tugevamat. Kaks nõrgemat jätkavad kohtadele 13.-16.

Eesti jäi Norrale alla 4:7 ja võitis Jaapanit 6:4, taanlannad kaotasid Norrale 4:5 ja alistasid Tõusva Päikese Maa naiskonna 5:0. Täna kell 14.30 selgub Eesti-Taani matšis grupis C teine kohamängudele pääseja.

Meie lõunanaaber Läti mängib grupis B koos Rootsi, Tšehhi ja Slovakkiaga. Kuigi on tulnud vastu võtta ilmselged kaotused Tšehhilt 2:14 ja Slovakkialt 5:7 ja ees matš favoriidi Rootsiga, on Läti naiskond koha play-offides taganud.

Eile saavutasid aga võimsa võidu põhjanaabrid soomlannad, kes sundisid sakslasi augulise palli väravavõrgust välja noppima tervelt 17 korral, seejuures ei sahisenud Soome väravavõrk kordagi.

Turniiri suureskoorilisem võit kuulub siiski rootslannadele, kes põrmustasid Slovakkia koguni 23:1, sealjuures oli viimase kolmandiku skoor 10:0!