Põlva Serviti peatreener karikavõidust: saime võidu, mida keegi ei oleks osanud pakkuda

Mati Määrits
Põlva Serviti mängijad tähistavad klubiajaloo 12. karikavõitu.
Põlva Serviti mängijad tähistavad klubiajaloo 12. karikavõitu. Foto: Arvo Meeks

Nii nagu mullu, selgus Eesti karikavõitja käsipallis HC Tallinna ja Põlva Serviti vastasseisust, kuid erinevalt mullusest oli suurepärast kaitsemängu näidanud Serviti sedapuhku kindalt parem, tuues võidu koju tulemusega 27:17 (12:7).

Koduses Mesikäpa hallis tempokalt alustanud Serviti läks kohe ette ning oli turvalises eduseisus kogu kohtumise vältel. Kiirrünnakutest viskasid väravaid Kristjan Muuga Henri Sillaste jt, karistusviske realiseeris Mathias Rebane, väravavahi jalgade vahelt suutis palli väravasse sokutada Alfred Timmo. Serviti suurim edu tuli 53. minutil, kui Arturs Meikšans tegi seisuks 24:11. Vaid vahetult enne kohtumise lõppu suutis HC Tallinn paar kiiret väravat tagasi teha, kuid siis oli juba hilja.

Serviti peatreener Kalmer Musting kiitis vahetult pärast kohtumist mängijaid suurepärase nädalavahetuse eest. «Kui meil laupäeval võib-olla oli veel kontsentratsiooniga tegemist, siis täna (pühapäeval – M.M) oli meeskond suurepäraselt valmis ning esimese poolajaga suutsime mängu täiesti paika panna. Kõik plaanid, mis sai enne mängu algust öeldud – vastase ohtlikumad mängijad kinni panna ja liikumised – täideti. Superesitus!»