Sadama korvpallimeeskond kaotas lisaajal uskumatu kolmese järel

Pärnu peatreener Heiko Rannula.
Pärnu peatreener Heiko Rannula. Foto: Mailiis Ollino

Eesti-Läti korvpalli ühisliigas läksid pealinnas vastamisi kaks Maarjamaa klubi: Pärnu Sadam ja Tallinna Kalev / TLÜ. Ülipõnev matš sai läbi alles lisaajal, kui Kalev sai 102:99 võidu.

Esimene veerandaeg lõppes Heiko Rannula hoolealuste 23:16 võiduga. Teine periood läks pärnakatel lörri: Martin Müürsepa juhendatav Kalev võitis vaatuse 31:14 ja läks poolajapausile kümnepunktilises eduseisus (47:37). Suvepealinlased ei suutnud kuidagi pidurdada Tartus hooaega alustanud Martynas Mazeikat, kes oli kõmmutanud juba 18 silma.

Teisel poolajal sattusid hoogu Pärnu pikad Marko Stojadinovic ja Lauris Blaus. Esimene tõi veerandajaga kaheksa ja teine kuus silma. Kuna ääremängija Ivars Zvigurs patustas teise poolaja alguses juba neljanda veaga, kamandas Rannula platsile kapten Rannar Raabi, kes tõi lühikese ajaga viis silma ja sopsas seejuures kolmesegi. Pärnu võitis veerandaja 29:19 ja enne otsustavat vaatust oli Kalevi eduseis vaid kaks punkti (68:66).

Viimane veerandaeg kulges punkt punkti lahinguna: kord oli peal üks, kord teine. Kui mängijda jäi 44 sekundit, pääses viigiseisult vabaviskejoonele Mazeika, kes tabas kahest kaks. Järgmisel rünnakul kõmmutasid nii Stojadinovic kui Zvigurs vabalt kolmest, ent eksisid. Pärnakad suutsid ründelauast palli hankida ja toimetada mänguvahendi Siim-Markus Postile, kes murdis korvi alla ja tabas kahese. Kalev ei suutnud järelejäänud üheksa sekundiga korvi saada. Lisaaeg!

Viieminutiline lisaaeg oli hullumeelne: raskeid kolmeseid sopsasid nii pärnakad kui pealinlased. Stojadinovici kahene tõi kümme sekundit enne esimese lisaaja lõppu tabloole viigi – 99:99. Siis sooritati vise, mida pärnakad näevad täna öösel tõenäoliselt uneski: Mazeika saatis kümnelt meetrilt teele kolmese, mis tabas.

Võiduviske sooritaja kogus mängu lõpuks üleplatsimehena 36 silma, kuus söötu ja kuus lauapalli.

Pärnu resultatiivseim oli kuus kaugviset tabanud Stojadinovic, kes kogus 28 punkti. Blaus lisas 25, Zvigurs 19 ja Post 16 silma. Post sai kirja kaksikduubli, kui jagas 14 resultatiivset söötu.

Pärnu langes tabelis üheksandaks, Kalev tõusis kümnendaks. Eesti-Läti ühisliigas pallib 15 satsi.

Suvepealinlaste järgmine matš toimub kodus, kui nädala pärast sõidab külla Valga tiim.