Rapla teenis teise järjestikuse võidu, TalTech pidi võõrsil valusa kaotuse vastu võtma

Rapla Avis Utilitase mängumehed.
Rapla Avis Utilitase mängumehed. Foto: Siim Solman

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus laupäeval kaks mängu, milles AVIS UTILITAS Rapla alistas probleemideta Läti Ülikooli ja TALTECH pidi tasavägises matšis alla vanduma Riia VEF-ile.

AVIS UTILITAS Rapla - Latvijas Universitate 80:54 (17:8, 24:16, 20:15, 19:15)

Rapla asus mängu 9:2 juhtima ning avaveerand võideti üheksa punktiga. Indrek Kajupanga lähivisetest kasvatati eduseis peagi 13 punktile ning veerandaja keskpaigas pärast Montae Glenni korvi oli seis 29:14. 20-punktilist kaotusseisu õnnestus Läti Ülikoolil vältida, kuid poolajale mindi kodumeeskonna 41:24 eduseisust.

Kaks minutit pärast kolmanda veerandaja algust suurendas Kajupank Rapla edumaa siiski 20 punktile. Külalised sähvatasid küll korra 5:0 spurdiga, aga edasi oli Raplal vastused olemas ning viimase neljandiku alguseks juhiti 61:39. Korra pääses Läti Ülikool veel 19 punkti kaugusele, ent ülejäänud ajast oli Rapla pigem 30-punktilist eduseisu kätte saamas ning kokkuvõttes võeti kindel 80:54 võit.

Visketabavuses jäi Rapla 43% - 34% peale ning lauavõitlus võideti 42:41 (ründelaud 12:11). Korvisööte anti samuti rohkem 23:12 ja pallikaotuseid tegi Läti Ülikool rohkem 22:10.

Keskmängijad Christopher Tawiah ja Montae Glenn tõid Rapla parimatena 13 punkti, kes kogusid veel vastavalt 5 ning 14 lauapalli. Sven Kaldre ja Devaugntah Williams lisasid võrdselt 11 silma ning Indrek Kajupank järgnes 9 punktiga.

Läti Ülikooli resultatiivseim oli Artis Arnitis 17 punktiga. Edvards Reinis Mezulis tõi 9 punkti ja kogus 10 lauapalli ning Karlis Zunda, Rendijs Feikners ja Renars Birkans lisasid 6 punkti, kellest viimane võttis ka 8 lauapalli ja andis 6 korvisöötu.

«Kaitses mängisid mehed nii, nagu sai kokku lepitud. Selle võrra oli lihtsam rünnakul. Kogemust peaks meil Läti Ülikoolist rohkem olema, sest nemad on ikkagi noortest koosnev üliõpilaste sats, kuigi vaatamata sellele paar võitu saanud. Neil on õige treener (Guntis Endzels - toim.), kes on töötanud erinevate noortega ammustest aegadest. Ta oskab mängijaid õigesti ära kasutada ja leidnud õiged võtmed, kuidas selle koosseisuga toimetada. Eks meil siin probleeme on olnud ja 2-3 mängu on jäänud kripeldama. Loodame, et see on nii lühiajaliselt, mitte pikemalt. Traumad käivad spordiga kaasas ja tuleb sellega kohaneda ning edasi minna. Tuleb anda teistele võimalus - Erik Keeduse osas saab rohkem Joonas Šeini usaldada ja Marek Ruut tegutseb nüüd rohkem Mark-Andreas Jaaksoni kohapeal,» rääkis Rapla Avis Utilitase peatreener Toomas Annuk Telia TV-le antud intervjuus.

VEF Riga - TALTECH 74:69 (16:14, 12:20, 22:24, 24:11)

Kodumeeskond asus 14:6 juhtima, kuid Norman Käbin ja Leemet Böckler vstasid kaugvisetega ning peagi oli TALTECH jõudnud kahe punkti kaugusele. Böckleri seitsme järjestikuse punkti toel läks TALTECH teise veerandaja alguses 21:16 juhtima ning 10:0 spurdiga oli Eesti klubi 24:16 ees. TALTECH hoidis initsiatiivi ning poolajale mindi nende 34:28 eduseisust.

Robert Stumbrise korvist õnnestus VEF-il 2,5 minuti möödudes kolmandast veerandajast jõuda 33:36 peale ja Alexander Madseni lähiviskest oli seis 41:43. TALTECH siiski kaotusseisu ei jäänud ning neljas veerandaeg algas 58:50 külalismeeskonna poolt vaadatuna. VEF polnud mõistagi alla andnud ning viie minutiga tehti 12:4 spurt, millega oli üle pika aja seis 62:62 viigis. Sten Olmre viis omad uuesti ette, aga järgnevateks minutiteks haaras initsiatiivi VEF. 47 sekundit enne lõppu aitas Schmalz TALTECH-i punkti kaugusele, kuid seejärel tabas vajalikul hetkel lähedalt Lester Medford ja Stumbris vormistas lõppskooriks 74:69.

TALTECH jäi visketabavuses peale 37% - 36%. Lauavõitluse võitis VEF 52:35 (ründelaud 16:7), korvisööte andis TALTECH rohkem 18:16 ja pallikaotuseid tegid võõrustajad rohkem 14:11.

Arturs Kurucs oli VEF-i parim 19 punktiga. Lester Medford lisas 12 silma, 5 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Roberts Freimanis 11 punkti ja 8 lauapalli. Alexander Madsen tegi kaksikduubli 10 punkti ja 11 lauapalliga.

Leemet Böckler oli TALTECH-i resultatiivseim 17 punktiga. Sten Olmre ja Eric Schmalz viskasid 12 punkti ning Levi Martin Giese lisas 8 punkti ja võttis 9 lauapalli.

Pühapäeval peetakse Eesti-Läti korvpalliliigas ära kolm mängu, kui vastamisi on BK Liepaja - Valmiera Glass VIA, Tartu Ülikool - Jurmala ja Tallinna Kalev/TLÜ - Pärnu Sadam.