Sarja "TV 10 olümpiastarti" esimene üle-eestiline finaaletapp tõi Pärnusse pronksi

Märt Pilme
, reporter
Sarja "TV 10 olümpiastarti" Pärnumaa etapp.
Sarja "TV 10 olümpiastarti" Pärnumaa etapp. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Legendaarne võistlussari “TV 10 olümpiastarti” alustas 49. hooaega. Esimesel üle-eestilisel finaaletapil Võrus saavutasid pärnumaalased ühe poodiumikoha.

Võistlused toimuvad kahes vanuseklassis, nii poiste kui tüdrukute seas: vanemad (13–14aastased) ja nooremad (12aastased ja nooremad).

Pärnu kergejõustikuhallis eelvõistlusel täitis Võru etapi normi 13 pärnumaalast.

Lõppvõistlusel olid esirinnas kohalikud noored tüdrukud, kellest kaks murdsid 80 sportlase seas 60 meetri jooksus finaali ehk kuue hulka.

6. Kertrud Koni (Paikuse põhikool) 9,02

Ehkki Toomenurm jooksis kolmanda kohaga võrdse aja, reastati ta neljandaks. Konil jäi poodiumikohast puudu vaid 0,04 sekundit.

Toomenurm sai pronksi kätte kõrgushüppes, kui ületas 1.37. Seal konkureeris ta 72 noorega.

Vanemate tüdrukute kuulitõukes saavutas Audru kooli õpilane Viola Hambidge 76 sportlase hulgas 10,14ga 12. koha.