Antetokounmpot ei peatanud ka NBA parimad kaitsemängijad

Karl-Joosep Küngas
Giannis Antetokounmpo palliga Kawhi Leonardi vastu mängimas.
Giannis Antetokounmpo palliga Kawhi Leonardi vastu mängimas. Foto: Jeff Hanisch/USA Today Sports

Läinud öösel kohtusid NBA keskses lahingus kaks suursoosikut Milwaukee Bucks ja Los Angeles Clippers. Idakonverentsis kindlalt liidriohje hoidev Bucks suutis Kreeka vägilase Giannis Antetokounmpo võimsa mängu toel 119:91 võidu noppida.

Õhkkond enne mängu oli vägagi elektrit täis, sest tegemist võis olla potentsiaalse kevadise NBA finaali eelvaatusega. Kui Milwaukee suurimaks relvaks on kreeklane Giannis Antetokounmpo, siis Clippers loodab peamiselt paarile Kawhi Leonard ja Paul George. Nii Leonardit kui ka George'i loetakse NBA parimate kaitsemängijate hulka.

Kodupubliku rõõmuks ei pidanud nad väga pabistama, kes tänasest kohtumisest võitjana lahkub. Milwaukee haaras juhtohjad kohe esimestest minutitest ning avaveerand võideti 30:15. Olgugi et avapoolaja lõpuks vähendas Clippers kaotusseisu 9-punktiliseks, siis suur õudus ootas neid alles ees.

Teisel poolajal tuli Milwaukee platsile hoopis teise energiaga ning märkamatult kasvatati edu juba 20-punktiliseks. Viimasel veerandil paisus korra ka vahe 41 punkti peale, kuid siis korjati liidrid väljakult ning Clippersil õnnestus vahe soliidsemaks mängida.

Giannis Antetokounmpo viskas üleplatsimehena 26 minutiga 27 punkti ja korjas 11 lauapalli. Kawhi Leonard tõi kehva visketabavusega Clippersile 17 punkti.