Arsenali madalseis jätkub: viimati läks klubil nii kehvalt 42 aastat tagasi

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Adam Webster viis Brightoni Arsenali vastu 1:0 juhtima.
Adam Webster viis Brightoni Arsenali vastu 1:0 juhtima. Foto: David Klein/Sportimage/PA Images

Londoni Arsenali madalseis jätkub, sest Inglismaa kõrgliiga 15. voorus kaotati koduväljakul 1:2 Brightonile.

Ajutise peatreeneri Freddie Ljungbergi all mängiv Arsenal jäi kaotusseisu mängu 36. minutil, kui Brightoni viis juhtima Adam Webster. 50. minutil suutis Arsenali poolelt viigistada Alexandre Lacazette, kes pidas eile klubi särgis oma 100. mängu.

Järgmise värava lõi Arsenali mängija David Luiz, kuid VAR tühistas selle õiglaselt suluseisu tõttu. Kohtumise võiduvärav sündis 80. minutil, mil täpne oli Neal Maupay.

Arsenal pole nüüd kõikide sarjade peale suutnud võitu saada juba üheksas järjestikuses mängus. Nii kehvalt läks Londoni klubil viimati 42 aastat tagasi ehk 1977. aastal.

Liigatabelis on Arsenalil koos 19 punkti, mis annab neile kümnenda koha. Meistrite liigasse viivast neljandast kohast lahutab Arsenali juba kümme punkti. Brightonil on punkte 18 ning koht tabelis 13. Järgmises voorus kohtub Arsenal esmaspäeval derbimängus West Hamiga. Brighton kohtub pühapäeval Wolvesiga.

Teises eilses Inglismaa kõrgliiga mängus alistas Newcastle United Allan Saint-Maximini ja Jonjo Shelvey väravatest 2:0 Sheffield Unitedi. Newcastle on tabelis 19 silmaga 11. kohal, sama palju punkte kogunud Sheffield hoiab aga üheksandat kohta.