Video ⟩ Žalgiris kaotas CSKAle viimase sekundi kolmepunktiviskest

Mike James (palliga)
Mike James (palliga) Foto: Gavriil Grigorov/Gavriil Grigorov/tass

Korvpalli Euroliiga 12. vooru kohtumises alistas Moskva CSKA koduväljakul Mike Jamesi viimase sekundi kolmepunktiviskest Kaunase Žalgirise 85:82.

Moskvas peetud kohtumist alustas paremini Leedu korvpallihiid, kes 4:6 kaotusseisust 11:0 vahespurdi tegi. Martinas Gebeni ja Zach LeDay korvidele toetunud Žalgiris hoidis edu veerandaja lõpuni ning võitis avavaatuse 17:9. Teise neljandiku alguses Leedu klubi eduseis püsis, kuid veerandaja teisel poolel tegi CSKA omakorda 12:4 vahespurdi, võites poolaja ühe punktiga.

Teine poolaeg möödus punkt-punkti mängus ning suuremaks kui kuus punkti ei läinud vahe kordagi.  Minut enne normaalaja lõppu viis Mike James CSKA 2 punktiga juhtima, kuid 15 sekundit hiljem oli Lukas Lekavicius vastus olemas. Leedulase korv viigistas mänguseisu 69:69 ning normaalajal rohkem skoori ei tehtudki.

Lisaajal vahetus liider praktiliselt iga rünnaku järel. Minut enne mängu lõppu viis James CSKA 77:76 juhtima, kuid taas oli Lekaviciusel vastus olemas. James siiski asja nii ei jätnud ning järgmisel rünnakul vastas ameeriklane veaga visatud korviga. Žalgris realiseeris aga vabavisked ning 30 sekundit enne lõppu oli seis taas viigis. Siis aga võttis asja enda peale taas James, kes järgmisel rünnakul keskpositsiooniviske tabas. Žalgirisele jäi 12,4 sekundit ning Thomas Walkupi viske pühkis määrustevastaselt minema Joel Bolomboy, korv loeti ära. Mängida jäi neli sekundit, kui James mängu taas enda peale võttis ja lõpusireeniga kolmese tabas. Žalgirisele ülivalus 3-punktiline kaotus.

Võitjate parimana tõi ameeriklane Mike James 19 punkti, lätlane Janis Strelnieks lisas 18 silma.

Žalgirise resultatiivseimaks kerkis Thomas Walkup 19 punkti ja kuue korvisööduga. Jock Landale toetas 12 punkti ja 11 lauapalliga.

Žalgris teenis Euroliigas kuuenda kaotuse järjest ja jätkab 4 võidu ja kaheksa kaotusega eelviimasel (17.) kohal. CSKA hoiab seitsme võidu ja viie kaotusega seitsmendat positsiooni.