Tallinn ja Viljandi võtsid kindlad võidud

Käsipall ja näpuliim. Foto on illustratiivne.
Käsipall ja näpuliim. Foto on illustratiivne. Foto: Elmo Riig / Sakala

Jõulukuu esimene ja kokku kaheksas meeste meistriliiga voor algas kahe kohtumisega. Viljandi HC alistas SK Tapa 29:20 (14:11) ning HC Tallinn oli 39:21 (21:10) üle Aruküla/Audentesest. Voor lõpeb neljapäeval eeldatava põnevusmänguga HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi ja Põlva Serviti vahel.

Põnevaim kahest kolmapäevasest mängust peeti kahtlemata Viljandis, kus külalised tegid võimsa stardi ja said kuuendal minutil pärast Raimond Himma tabamust 5:1 juhtima. Siis ärkas kodumeeskondki – kaks väravat viskas Mihkel Lõpp, ühe Kristjan Koovit ja veel kaks Mikk Varik ning 13. minutil juhtis Viljandi HC 6:5.

SK Tapa haaras uuesti ohjad ja sai viis minutit hiljem pärast Rait Ageni täpset karistusviset 9:7 ette. Mulgid viskasid kolm vastuseta väravat ning Varik tegi kiirrünnakust 10:9. Veel jõudsid tapalased viigini, ent avapoolaja viimased minutit kuulusid Viljandile ning Aleksander Pertelsoni osavast läbimurdest tuli vaheajaseisuks 14:11.

Peatreener Elmu Koppelmannita Viljandisse sõitnud Tapa alustas teistki poolaega hästi ning Rail Ageni ja Siimo Tänavots vähendasid vahe minimaalseks. Seisul 15:14 hakkasid külalised patustama pallikaotustega ja heasse hoogu sattus Pertelson, visates kolm väravat järjest. Veel 43. minutil jõudis Tapa pärast Rail Ageni kaht tabamust kahe värava kaugusele.

Nii uskumatu kui ka pole, järgmise veerandtunni jooksul lisandus tapalaste arvele vaid üks tabav vise. Tõeliseks mürgiks olid Viljandi kiirrünnakud, mida lahendasid edukalt nii Varik kui Pertelson. Veteran Kristo Järve viskas vahepeal kolm järjestikust väravat ning Andrei Hapal kasvatas järjekordsest kiirrünnakust vahe juba kümnele, 28:18.

Lõpuvile kõlades olid Viljandi võidunumbrid 29:20 ja nii rebiti vahe Tapaga liigatabelis juba neljale punktile. Pertelson ja Järve viskasid mõlemad seitse väravat, Varik lisas viis. Tapa kasuks tabasid Tänavots ja Rail Ageni kuus ning Ivary Volkov kolm korda.

Kaks kuud tagasi pidi HC Tallinn kõvasti pingutama, et Aruküla/Audentest 28:26 võita. Kolmapäeval Raasikul haarati kohe initsiatiiv ja saadi 4:1 juhtima. Rauno Kopli kahe tabamusega tulid külalised lähemale, kuid peagi hakkas Tallinn lahti rebima. Kaitses seisti hästi, vastaste viskeid blokeeriti jätkuvalt ning valusalt karistati kiirrünnakutega.

Kaspar Lees ja kahel korral Marek Karu viisid pealinlased 16. minutil 10:5 ette. Vahe vaid kasvas, eriti kui kolm korda järjest tabas Dadi Laxdal Gautason, tehes seisuks 16:7. Arukülalased ei saanud kaheksa minuti jooksul mängust ühtki väravat ning Rauno Aus kasvatas resultatiivse kiirrünnaku abil edu juba kahekohalise numbrini.

Puhkepausile minnes juhtis Tallinn 21:10, korrates nii tänavuse hooaja avapoolaja skoorirekordit – oktoobris juhiti Viljandi HC vastu 21:11. Teisel poolajal mängupilt oluliselt ei muutunud, kuue minutiga kasvas vahe 15-väravaliseks, kui Enrico Anton tegi seisuks 26:11.

Sujuvalt kasvatas Tallinn edu veelgi ning sai kindla võidu tulemusega 39:21. Gautason viskas kuus ning Aus, Anton, Lees ja Markus Viitkar viis väravat. Kaotajate poolel tabasid Timo Raukas ja Kent-Christer Benström neli ning Martin Kalvet kolm korda.