Kossutiimi mängujuht jagas 15 resultatiivset söötu, ent Pärnu jäi võiduta

Siim-Markus Post.
Siim-Markus Post. Foto: Ardi Truija

Pärnu Sadama korvpallimeeskond jäi Eesti-Läti ühisliigas võõral väljakul 68:86 alla Rapla Avis Utilitasele.

Pärnu võitis avaveerandi 25:21. Teine vaatus kulges tõusude ja mõõnadega: pärnakad hoidsid kodumeeskonda kuus minutit kuival ja tegid 14:0 spurdi. Rapla vastas sellele omakorda 11:0 spurdiga, mil Pärnu ei saanud ligi kolm minutit korvi. Poolaeg lõppes siiski Sadama 42:39 eduseisus.

Kolmandal veerandajal viskasid Pärnu peatreeneri Heiko Rannula hoolealused vaid üheksa silma ja enne otsustavat mänguperioodi pääses Rapla ühega ette (52:51).

Viimane veerandaeg oli Pärnu poolt vaadates katastroof: Rapla spurtis viie minutiga 18:6 ja ei võtnudki jalga gaasipedaalilt, võites veerandaja koguni 34:17. Eriti kuum käsi oli raplakate tagamängijal Devaugntah Williamsil, kes kõmmutas kaheksa minutiga 15 silma.

Pärnakate kaugvisete protsent oli niru 20 (5/25) ja teisel poolajal visati vaid 26 silma.

Pärnu resultatiivseim oli 19 punktiga Lauris Blaus. Vägevad numbrid pani kokku pärnakate mängujuht Siim-Markus Post: kümme punkti, 15 (!) resultatiivset söötu ja seitse lauapalli. Rohkem kohalikke kahekohalise punktisummani ei jõudnud. Üleplatsimees oli 25 punktiga Rapla ääremängija Indrek Kajupank.

Pärnul on nüüd viis võitu ja kaheksa kaotust, mis annab tabelis üheksanda koha. Raplal on nii võite kui kaotusi kuus, millega paiknetakse seitsmendal positsioonil.

Sadama järgmine mäng on pühapäeval, mil võõrsil madistatakse Tallina Kalev/TLÜga