Kehra võiduseeriat ei peatanud ka kõvasti võidelnud Tapa

HC Kehra käsipalliklubi.
HC Kehra käsipalliklubi. Foto: Helin Potter / Arhiiv

Seitsmenda vooru mängud käsipalli meistriliigas lõpetati neljapäeval Tapal, kus HC Kehra/Horizon Pulp&Paper oli 27:22 (13:10) üle SK Tapast. Kehralased tõusid kümne punkti peale ning omavad järgmisel nädalal võimalust kodusaalis Põlva Serviti vastu võidu korral liider kinni püüda.

Erinevate sarjade peale kümme võitu järjest kogunud Kehra sõitis Tapale veidi haavatuna, sest puudusid sünnipäevalaps, täna 29-aastaseks saanud Dmõtro Jankovski ning mängukeelus Läti koondislane Uvis Strazdinš. Tapalgi oli eemal kaks olulist lüli, kui Aleksander Oganezov ja Rait Ageni kaasa ei teinud.

Mäng algas hea tempoga, Kehra sai 2:0 ette ja vastane jäi veel vähemusse. Selle olukorra kannatas aga Tapa suurepäraselt ära, kaitses liiguti hästi ning kui kehralased said viskele, tegi oma pikaaegse koduklubi vastu mitu head tõrjet Mikola Naum. Ivary Volkov viigistas viiendal minutil karistusviskest seisu ja viis hetk hiljem kiirrünnakust Tapa ka juhtima.

Kehragi lisas kaitsesse agressiivsust ning peagi oldi pärast Indrek Normaku tabamust uuesti ees 5:4. Sama mees kasvatas vähemuses mängides edu 7:5 peale, kuid Rail Ageni ja Volkov seadsid jalule jälle viigi. Tapal oli oluliselt pikem pink ning peatreener Elmu Koppelmann vahetas julgelt, ent rünnakul hakkas sisse lipsama liigselt praaki.

Kui Janar Mägi oli Kehra viinud 10:8 juhtima, tõrjus Viktor Nikolajev väravasuul Volkovi karistusviske ning David Mamporia ja Vladislav Naumenko kasvatasid edu juba neljale väravale. Ühe suutis Tapa enne poolajavilet tagasi mängida ja Siimo Tänavotsa tabamus seadis vaheajaseisuks külaliste 13:10 edu.

Tapa väljus riietusruumist isukalt, Raimond Himma viskas kaks väravat järjest ja nende vahel tõrjus Naum karistusviske ning seis oli viigis 14:14. Siis võtsid aga mängu enda peale Kehra kogenumad mehed ning Anton Borovski, Naumenko ja Mägi pommitasid kolm väravat, millele Mamporia lisas ühe. Kehra juhtis 39. minutil 18:14.

Nikolajev peatas kõik tapalaste katsed pall võrku saata ja Kehra 5:0 vahespurdi lõpetas Sergio-Silver Kreegimaa tabamus. Lähemale kui kolm väravat Tapa enam ei saanud, Kehra hoidis turvalist edu ning võitis 27:22. Mägi viskas kaheksa, Mamporia viis ja Naumenko neli väravat, Tapa poolel tabas Tänavots kuus, Ageni viis ja Volkov kolm korda.

Meistriliiga tabeliseis:

Parimad väravakütid:

Kaspar Lees (Tallinn) – 47, Volodimir Maslak (Viljandi) – 36, Dmõtro Jankovski (Kehra) – 34, Henri Sillaste (Serviti) – 32, Janar Mägi (Kehra) – 30, Mathias Rebane (Serviti) – 29 ja Robin Oberg (Tallinn) – 28 väravat