Blogi ja galerii: Kalev kaotas lõpuheitluses viimasel kohal paiknevale Minskile

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond pidi VTB Ühisliigas tunnistama Minski Tsmoki 79:84 paremust.

Kogu mäng järelvaadatavana:

Kalevi spordihallis peetud kohtumist alustas paremini kodumeeskond, kes avaveerandajal 18:9 juhtima asus. Esimese neljandiku lõpus õnnestus Minskil siiski järgi tulla ning kaotusseis neljapunktiliseks vähendada. Teisel veerandajal tabas Kalevit suur mõõn: esimese viie ja poole minutiga ei visatud ühtegi punkti ning Tsmoki pääses kaheksa punktiga ette. Kalev kaotas veerandaja 13 punktiga ning poolajale mindi üheksapunktilises kaotusseisus.

Kolmanda veerandaja alguses Minski klubi eduseis püsis, kuid neljandiku lõpp kuulus Kalevile. Kyle Vinalese edukate rünnakute toel suudeti veerandaeg lõpetada kahepunktilses kaotusseisus. Viimasel neljandikul kerkis heasse hoogu Janari Jõesaar: eestlane tabas kolmeseid, võttis ründelauda ja hiilgas pealtpanekuga. Otsustavatel momentidel suutis siiski Tsmoki kindlamat kätt näidata ning vabavisete virr-varriks kujunenud mängulõpu enda kasuks kallutada.

Võitjate parim oli mängujuht ameeriklane Robert Lowery 20 punktiga. Eelmisel hooajal Kalevis mänginud Maksim Salaš lisas 17 silma. Branko Mirkovic tõi Minskile 5 punkti, Vitali Ljutitš panustas 8ga.

Kalevi poolelt säras ameeriklane Kyle Vinales 28 punktiga. Aigars Škele toetas 16 silmaga. Eestlastest oli parim Jõesaar 10 punkti ja 7 lauapalliga.

Kalev hoiab Ühisliigas nelja võidu ja viie kaotusega seitsmendat kohta. Seitsme kaotuse kõrvale esimese võidu teeninud Minsk jätkab viimasel positsioonil.

Enne mängu: Vaatamata sellele, et Tsmoki pole Ühisliigas tänavu veel võidurõõmu maitsta saanud, on tegemist korraliku meeskonnaga. Nädal tagasi jäi Tsmoki võõrsil kõigest 73:77 alla Ühisliiga liidrile Himkile. Enne seda kaotati Krasnojarski Jenisseile kolme, Nur-Sultani Astanale kahe, Kaasani Uniksile nelja ja Nižni Novgorodile viie punktiga! Kalev/Cramo on neljas kodus peetud kohtumisest võitnud kolm. Nelja võiduga kaheksast paikneb Eesti meeskond VTB Ühisliigas viiendal positsioonil.