Meistrite liiga: PSG ja Madridi Real tegid ülipõneva viigi, Juventus ja Tottenham tagasid edasipääsu

Real Madrid v Paris St Germain
Real Madrid v Paris St Germain Foto: SERGIO PEREZ/REUTERS

Jalgpalli Meistrite liigas peeti viienda ehk eelviimase alagrupivooru esimesed mängud. Madridi Real viigistas 2:2 PSGga, Juventus oli parem Atletico Madridist ja Tottenham tuli välja 0:2 kaotusseisust. Nii Juventus kui ka Tottenham tagasid edasipääsu.

Enne kohtumisi olid varem juba edasipääsu kindlustanud Juventus, Müncheni Bayern ja PSG.

Põnevat vastasseisu oodati Madridi Reali ja PSG kohtumisest ning pinget selles mängus ka oli. Karim Benzema lõi avapoolajal Reali 1:0 juhtima. Thibaut Courtois sai poolaja lõpus vea eest punase kaardi, kuid seejärel VARi abil otsust muudeti ning Real pääses ehmatusega ja Courtois võis mängu jätkata.

79. minutil viis Benzema Reali juba 2:0 juhtima ja tulemus tundus selge olevat, kuid vaid kaks minutit hiljem sai Kylian Mbappe Reali eksimuse tõttu värava lüüa ja kaotusseisu vähendada. 83. minutil saatis Pablo Sarabia palli otse ristnurka ja viigistas seisu. Kohtumine lõppeski 2:2 viigiga, ühtlasi kindlustas Real alagrupist edasipääsu.

Galatasaray – Club Brugge 1:1
Madridi Real – PSG 1:0

*sulgudes punktid, tumedalt meeskonnad, kes on edasipääsu taganud.

A-Alagrupp: 1. PSG (12) 2. Madridi Real (10), 3. Club Brugge (3), 4. Galatasaray (2).

Tottenham jäi kohtumise alguses keerulisse seisu, kui Olympiacose vastu jäädi 0:2 kaotusseisu. Siiski suudeti tugeva teise poolaja abil raskest seisust välja tulla – väravad lõid Dele Alli, Sergi Aurier ning kaks väravat lisas Harry Kane. Kohtumine võideti 4:2 ja ühtlasi kindlustati alagrupist edasipääs.

Juba varem edasipääsu kindlustanud Müncheni Bayern purustas Crvena koguni 5:0. 15 minutiga suutis neli väravat lüüa sel hooajal imelises vormis olev poolakas Robert Lewandowski.

Crvena zvezda – Müncheni Bayern 0:5
Tottenham – Piraeuse Olympiacos 4:2

B-alagrupp: 1. Müncheni Bayern (15), 2. Tottenham (10), 3. Crvena zvezda (3), 3. Olympiacos (1)

C-alagrupis viigistas Manchester City Donetski Šahtariga 1:1. City värava lõi Ilkay Gündogan, Šahtari värava Manor Solomon. Teises kohtumises alistas Atalanta Luis Murieli ja Alejandro Gomezi väravatest 2:0 Zagrebi Dünamo.

Selles alagrupis on aga põnevust lõpuni välja, sest edasipääs on võimalik nii Šahtaril, Zagrebi Dünamol kui ka Atalantal. Viimases voorus kohtuvad omavahel Šahtar – Atlanta ning City – Zagreb.

Manchester City – Donetski Šahtar 1:1
Atalanta – Zagrebi Dünamo 2:0

C-alagrupp: 1. Manchester City (11), 2. Donetski Šahtar (6), 3. Zagrebi Dünamo (5), 4. Atalanta (4.)

D-alagrupis Alistas Juventus põnevuskohtumises 1:0 Madridi Atletico. Kohtumise ainus värav oli tõeline iluvärav – Paulo Dybala saatis karistuslöögi praktiliselt otsajoonelt latipõrkest väravavõrku. Juventus kindlustas ühtlasi ka edasipääsu.

Leverkuseni Bayer sai võõrsil turvalise 2:0 võidu Moskva Lokomotivi vastu. Ühtlasi on neil nüüd tabelis kuus punkti, mis tähendab, et viimases voorus on neil Juventuse alistamise korral võimalik alagrupist veel edasi pääseda.

Moskva Lokomotiv – Leverkuseni Bayer 0:2
Juventus – Atletico Madrid 1:0

D-alagrupp: 1. Juventus (13), 2. Madridi Atletico (7), 3. Leverkuseni Bayer (6), 4. Moskva Lokomotiv (3).