Kalev naasis võidulainele

Ville Arike
Kalev/Cramo liider Kyle Vinales (palliga).
Kalev/Cramo liider Kyle Vinales (palliga). Foto: Tairo Lutter

Kui pärast eelmist hooaega lahkusid BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonnast kõik liidrid ning tänavu sügiseks oli selge, et eelarve ei luba samaväärseid mängijaid asemele palgata, tekkisid VTB Ühisliigas edukalt hakkama saamise suhtes kahtlused. Ent peatreener Roberts Štelmahers ja tema hoolealused on need kummutanud, eile saadi Nur-Sultani Astana vastu tulemusega 84:76 hooaja neljas võit.

«Korvpall on tõusude ja mõõnadega mäng ning pead suutma sellega hakkama saada, ei tohi lasta end rööpast välja viia,» selgitas Štelmahers pärast eilset mängu. Kalev alustas veidi ebalevalt, kuid suutis poolaja lõpuks kerge initsiatiivi haarata ja juhtima asuda (40:36) ning kolmandal veerandajal juba täielikult valitseda (periood 31:17, seis viimaseks väikeseks vaheajaks 71:53). Kyle Vinales säras 23 punkti, kaheksa lauapalli ja seitsme korvisööduga. Štelmahers pidas võidu võtmeks võrdsuse hoidmist lauavõitluses.

«Kaotustest sai villand, tulime näljastena väljakule ja tahtsime naasta võidulainele,» rõhutas edu teine peaarhitekt, peaaegu sajaprotsendiliselt tabanud (8st 7) ning 21 punkti ja kaheksa lauapalli kogunud Janari Jõesaar.