Viskekontsert tõi korvpalluritele kindla võidu

Siim-Markus Post (palliga) panustas üheksa punkti, seitse resultatiivset söötu ja seitse lauapalli. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu Sadama korvpallimeeskond alistas Eesti-Läti ühisliigas võõral väljakul 88:70 Läti ülikooli.

Heiko Rannula hoolealused tegid sotid selgeks juba avapoolajal, mis võideti 55:34. Pärnakad tabasid esimesel poolajal suurepäraselt viskeid: kaheste protsent oli 77 (14/18) ja kolmestel 71 (5/7), samal ajal kui lätlastel olid samad näitajad 34 ja 38.

Ülikoolitiimil, kus vanim mängija on 23aastane, õnnestus teine poolaeg küll (36:33) võita, ent ohtlikult lähedale lätlased ei pääsenud. Mängu lõpuks lajatasid pärnakad 12 kaugviset. Viskeid tabati 63protsendilise täpsusega.

Pärnu resultatiivseimaks kerkis Märt Rosenthal, kes kogus 22 putnki. Lauris Blaus lisas 20 ja Ivars Žvigurs 14 silma.

Turniiritabelis on Pärnul nüüd viis võitu ja seitse kaotust, mis annab kümnenda koha. Läti ülikoolil on kaks võitu ja seitse kaotust, mis paigutab lõunanaabrid 13. kohale.

Sadama järgmine matš tuleb 4. detsembril, kui külla sõidetakse Rapla meeskonnale.