FC Kuressaare jätkab Premium liigas

Saarte Hääl
FC Kuressaare mängija Märten Opp õhulennus.
FC Kuressaare mängija Märten Opp õhulennus. Foto: Alver Kivi

Laupäeval, 23. novembril toimus Saaremaal otsustav üleminekumäng FC Kuressaare ja Pärnu JK Vapruse vahel, kus FC Kure kindlustas hoolimata kaotusest koha Premium liigas.

Kuigi jalgpalli Premium liiga üleminekumängude korduskohtumises kaotas FC Kuressaare Pärnu Vaprusele 1:2 seisuga, jätkab FC Kuressaare tänu võõrsil saadud 4:1 võidule ka järgmisel hooajal kõrgemas seltskonnas.

“Kartsin, et mäng kujuneb selliseks,” tunnistas peatreener Dmitrijs Kalašnikovs. “Me valmistusime kogu nädala väga tõsiselt, aga kõik juba ootasid, millal see ükskord ruttu läbi saaks," vahendas FC Kuressaare oma kodulehel. Kuressaare läks 23. minutil Märten Pajunurme penaltist juhtima, kuid 49. minutil sai Silver Alex Kelder punase kaardi ja Kure jäi kümnekesi. Pärnu JK Vaprus lõi väravad 60. ja 75. minutil.

Kuigi FC Kure treeneri sõnul oli kodupubliku ees kahju kaotajaks jääda, märkis Sander Laht, et miinimum eesmärk täideti ja jäädi püsima. “Algul läks ootamatult hästi ja liiga libedalt. Eks peame nuputama, miks nii. Paljuski jääb asi suviste treeningute taha ja hea hooaja algus võib-olla uinutas natuke. Aga eks me võitlesime ikka edasi,” sõnas Laht.