Poolajaks juhtinud Pärnu pidi tunnistama Riia VEF-i paremust

Korvpall, Pärnu Sadam vs BK Ogre
Korvpall, Pärnu Sadam vs BK Ogre Foto: Mailiis Ollino

Eesti-Läti korvpalliliigas toimus neljapäeval üks mäng, milles Riia VEF võõrustas Pärnu Sadamat ja kodumeeskond sai kirja mõneti raske 85:74 võidu.

Kohtumine algas tasavägiselt ja avaveerandi keskpaigas oli seis 9:9. Seejärel tegi VEF aga 5:0 ning teine veerandaega algas kodumeeskonna 16:12 juhtimisel. Pärnu sai seejärel mängu paremini sisse ning neli minutit hiljem pärast Lauris Blausi lähiviset oli seis 24:24. Külalised olid kerge initsiatiivi haaranud ja Märt Rosenthali korvist siirduti poolajale Pärnu 41:37 eduseisust.

Kolmandat veerandaega alustas VEF 7:2 spurdiga ja pääses punktiga ette. Paar minutit suutsid pärnakad veel sammu pidada, aga edasi suurendas VEF järk-järgult vahet ja 1.16 enne viimase neljandiku algust viis Roberts Freimanis omad kümne punktiga juhtima. Rannar Raabi ja Siim-Markus Posti punkide toel suutsid vastased siiski otsustavale veerandajale vastu mina kaheksapunktilisest kaotusseisust. Pärnu uusima täiendus Marko Stojadinovici kaugviskest vähendati vahe peagi viiele punktile, aga VEF vastas kiirelt 7:1 spurdiga ja pääses 11 punktiga juhtima. Külalised püsisid küll mängus sees ja vahe kõikus kümne punkti piirimail, kuid 1.35 enne lõppu oli VEF ikkagi 80:74 peal. Otsustavatel hetkedel tegid pärnakad aga kaks pallikaotust, kodumeeskond vastas 5:0 ja nii vormistas VEF kokkuvõttes 11-punktilise võidu ära.

Visketabavuses jäi Pärnu 56% - 48% peale, aga lauavõitluse võitis VEF 32:26 (ründelaud 14:4). Korvisööte jagasid võitjad rohkem 21:19 ja Pärnu tegi rohkem pallikaotuseid 18:12.

Arturs Kurucs kerkis VEF-i parimaks 24 punktiga. Lester Medford lisas 18 silma ja andis 9 korvisöötu, Roberts Freimanise nimele jäi 12 punkti ja 8 lauapalli ning Xavier Raynard Thames tõi 11 punkti ning jagas 5 korvisöötu.

Pärnu resultatiivseim oli Siim-Markus Post 19 punkti, 3 lauapalli ja 6 korvisööduga. Marko Stojadinovic viskas 17 punkti ja võttis 4 lauapalli ning Lauris Blaus järgnes 12 punkti, 7 lauapalli ja 4 korvisööduga.

Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära laupäeval, 23. novembril. Rapla Avis võõrustab BK Ventspilsi ning Tallinna Kalev/TLÜ võtab vastu Valmiera. Võõral väljakul on Eesti klubidest heitlemas Rakvere Tarvas ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits, kes kohtuvad vastavalt Jurmala ning BK Ogre meeskonnaga.