Sadama korvpallimeeskond sundis Läti meistrit maksimaalselt pingutama

Mängujuht Siim-Markus Post oli Pärnu tiimi resultatiivseim.
Mängujuht Siim-Markus Post oli Pärnu tiimi resultatiivseim. Foto: Lilli Tölp

Pärnu Sadama korvpallimeeskond andis Eesti-Läti ühisliigas Riia VEFile võõrsil kõva lahingu, ent kaotas 74:85.

Pärnu püsis mulluse ühisliiga hõbedatiimi vastu avaveerandil kenasti mängus ja kaotas perioodi neljaga (12:16). Teise veerandi keskel haarasid pärnakad initsiatiivi, võitsid veerandaja 29:21 ja läksid poolajapausile 41:37 eduseisus.

Kolmandal veerandil spurtis omakorda viimase üheksa aastaga kuus Läti meistritiitlit noppinud VEF, kes võitis perioodi 27:15 ja läks enne otsustavat veerandaega 375 pealtvaataja ees kaheksaga juhtima (64:56).

Ent pärnakad ei jätnud jonni: Siim-Markus Posti veaga korv poolteist minutit enne matši lõppu vähendas vahe kuueni. Pärnakatel tekkis veel võimalusi vahet vähendada, kuid otsustavatel momentidel tehti rumalaid pallikaotusi. Nii teenis mullune Läti tšempion raske võidu.

Suvepealinlaste suurimaks korvikütiks kerkis 35 minutit platsil rassinud Post, kes viskas 19 silma ja jagas kuus resultatiivset söötu. Miinuspoolele kuus pallikaotust. Hiljuti tiimiga liitunud serblane Marko Stojadinovic lisas 17 ja Lauris Blaus 12 punkti. Üleplatsimees oli 24 silma visanud VEFi tagamängija Arturs Kurucs.

Pärnakatel on nüüd 11 mänguga neli võitu ja seitse kaotust, mis annab 15 satsi hulgas kümnenda koha. Järgmine mäng tuleb pühapäeval, kui võõral väljakul madistatakse Läti ülikooliga.