Kalmer Musting vahetas julgelt ja palju – käe said valgeks 11 väljakumängijat

Postimees Sport
Serviti peatreener Kalmer Musting.
Serviti peatreener Kalmer Musting. Foto: Arvo Meeks / LEPM

Eesti meeste käsipalli meistriliigas jätkus kuues voor. Seni punktita Aruküla/Audentes kohtus kodusaalis liider Põlva Servitiga ja kaotas 25:36 (13:17).

Serviti tõusis võiduga kümne punkti peale ning taastas ainuliidri positsiooni. HC Tallinnal on kaheksa ning neljapäeval Viljandi HCd võõrustaval HC Kehral kuus punkti.

Tiitlikaitsja Serviti andis puhkust kogenud palluritele, Arukülla ei sõitnud Eston Varusk, Kristjan Muuga ja Anatoli Tšezlov. Kogemust oli puudu kodumeeskonnalgi, sest kaasa ei teinud Mihkel Vaher ja Andre Sild, nagu ka tiimi põhipommitaja Rauno Kopli. Küll naasis pärast pikka vigastuspausi rivvi Eesti noortekoondislasest joonemängija Markus Kask.

Tabeliseisust hoolimata algas kohtumine vägagi võrdselt. Söödu- ja visketäpsusest jäi vajaka mõlemal, kuid võõrustajad said Timo Raukase väravatest mitmel korral juhtima. Esmakordselt sai üks meeskond suurema kui üheväravalise edu alles 14. minutil, mil Raiko Rudissaar viis Serviti 6:4 juhtima.

Tänavuse hooaja avavoorus sama vastast koguni 22 väravaga võitnud Serviti tundus peagi eest libisevat, kui Henri Sillaste ja Sander Sarapuu täpsete visete järel tuli 9:5. Arukülalased jätkasid hea võitlusvaimu ja kiire mänguga ning 24. minutil vähendas Karl Magnus Rebane kaotusseisu minimaalseks, 11:10.

Külalised tegid siiski tugevama lõpu ning koos sireeniga tabanud Tõnis Kase seadis vaheajaks tabloole numbrid 17:13. Teist poolaega alustas Serviti tunduvalt agressiivsema kaitsetegevusega ja Aruküla rünnak jooksis kinni. Esmalt kasvatasid edu Henri Hiiend ning kogu kohtumise hästi kiirrünnakuid realiseerinud Sarapuu.

Kümne minutiga tegi Serviti 8:1 vahespurdi ja Hiiendi värava järel juhiti juba 25:14. Kahekohalise numbriga kirjutatava vaheni jõudes mäng võrdsustus mingiks ajaks, heade tõrjetega aitasid oma tiimi Siim Normak ja Jürgen Lepasson. Serviti peatreener Kalmer Musting vahetas julgelt ja palju, lõpuks said käe valgeks 11 väljakumängijat.

Markel Veiko ja Carl-Eric Uibo viisid põlvalased 52. minutil korraks juba 13 väravaga juhtima, ent Aruküla võitles lõpuni ja kaotas 25:36. Sarapuu tabas võitjate kasuks üheksa, Arturs Meikšans viis ja Alfred Timmo neli korda. Kaotajatest viskas Hardi Raukas viis ning Rebane, Aleksander Kesküla ja Timo Raukas neli väravat.