Pealinna viikingid vallutasid Kohtla-Järve Everesti

Põhjarannik
Everest pidas oma värava all tuliseid kaitselahinguid, kuid pidi lõpuks siiski leppima 1:3 kaotusega. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Kohtla-Järve Everesti hokimeeskond püüdis Eesti meistrivõistluste mängus Tallinna Vikingi vastu kõikvõimalikud rajad oma väravani kinni panna, ent pidi siiski leppima 1:3 kaotusega.

Varasemate mängudega võrreldes rohkem kaitsetööle keskendunud Everest suutis küll kodupubliku rõõmuks pinget hoida viimase minutini, ent punktilisa senisele ainsale punktile selline taktika siiski ei toonud.

Mitmel korral Eesti meistriks tulnud Vikingil õnnestus skoor avada 17. minutil ja hoki jaoks ebatavaline 1:0 seis püsis veel ka viimase kolmandiku teises pooles. Tõsi, mänguliselt oli pealinna meeskond ilmselgelt üle, sest suurema osa mänguajast viibis litter Everesti tsoonis ning Vikingi väravavahi võinuks töötukassa tublid ametnikud vahepeal arvele võtta ja mõnele tööharjutusele saata. Näiteks teise kolmandiku pealevisete arv oli koguni 21:0 Vikingi kasuks.

Viimase kolmandiku 53. minutil läks Viking juba 2:0 ette, kuid vähem kui kahe minuti pärast viskas Timur Barajev ühe vastu. Kui mängida jäi veel 43 sekundit, saatsid kohtunikud ühe Vikingi mängija trahvipingile ja Everest asendas oma väravavahi kuuenda väljakumängijaga. Ent kahemehelist ülekaalu väravaks vormida ei õnnestunud ja paar sekundit enne lõpuvilet libistas hoopis vastane litri Everesti tühja väravasse.

Narva Paemurru spordikool mängis ligemale poole tuhande poolehoidja toetusel kindlalt 6:2 üle valitseva meistri Tartu Välgu ja kerkis meistrisarja liidriks.