Valus! Sadama korvpallurid kaotasid Valmierale punktiga

Sten Saaremäel kerkis Valmieras Pärnu tiimi resultatiivseimaks.
Sten Saaremäel kerkis Valmieras Pärnu tiimi resultatiivseimaks. Foto: Tairo Lutter

Pärnu Sadama korvpallimeeskond kaotas Eesti-Läti ühisliigas võõral väljakul Valmiera Glass/VIA-le 75:76.

Enne matši olid suvepealinlased nelja võidu ja viie kaotusega 15 tiimi hulgas kaheksandal kohal. Valmiera oli üheksa mänguga kogunud kaks võitu, milega asus 12. kohal.

Äsja oli Heiko Rannula juhendatava tiimiga liitunud serblane Marko Stojadinovic, kes ühes Siim-Markus Posti, Märt Rosenthali, Lauris Blausi ja Ivars Zvigursiga debüütmängus algrivistuses platsile jooksis.

Pärnu alustas nigelalt: kui mängitud oli 90 sekundit, vaatas tabloolt vastu 0:8 kaotusseis. Avaveerandi lõpuks juhtisid lätlased seitsmega (28:21) ja poolajapausi eel üheksaga (47:38).

Puhkepausilt tulid suvepealinna korvpallurid uue hingamisega: võitlesid kõvasti ja kui teist poolaega oli mängitud kaheksa minutit, pääsesid Blausi nelja tabava vabaviske järel esimest korda juhtimagi (56:54). Veerandaja võitis Pärnu 21:9 ja juhtis enne otsustavat veerandit kolme punktiga (59:56).

Jänki Jeremiah Paige'ita, kes käevigastuse tõttu on pikalt palliplatsilt eemal, mänginud pärnakad alustasid viimast veerandit 7:0 spurdiga ja pääsesid kümnega ette (66:56). Siis tuli mõõn: maa-ala kaitseformatsioonis olnud lätlased vastasid 19:4 spurdiga ja kaks minutit enne matši lõppu juhtis Valmiera juba viiega. Siis pani Post kolmese ja Rosenthal kahese. Seis viigis! 33 sekundit enne matši lõppu tabasid lätlased ühe vabaviske ja ehkki Sadam sai proovida veel kolme kaugviset, ei läinud neist sisse ükski.

Pärnakate resultatiivseimaks kerkis neli kolmest sopsanud Sten Saaremäel, kelle kontole kanti 18 silma. Rosenthal lisas 17 punkti. Blausi arvele jäi 15 punkti ja kümme lauapalli. Post lisas 12 punkti, üheksa resultatiivset söötu ja viis lauapalli. Lätlastel kerkis üleplatsimeheks otsustavatel momentidel kaugvisked tabanud Roberts Krastins, kes tõi 22 silma.

Pärnu uus mees Stojadinovic oli platsil pea 24 minutit ja kogus kaks punkti (visked 1/6), viis lauapalli ja tegi kaks vaheltlõiget.

Sadama järgmine mäng tuleb neljapäeval võõral väljakul Riia VEFiga.