Cicips "ATP Finals" debijā uzvar Federeru un sasniedz finālu

LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Stefans Cicips un Rodžers Federers
Stefans Cicips un Rodžers Federers Foto: AFP/SCANPIX

Grieķijas tenisists Stefans Cicips sestdien Londonā izcīnīja uzvaru sezonas noslēguma jeb "ATP Finals" pusfinālā, tādējādi sportistam savā debijas reizē izdevies aizkļūt līdz finālam.

Pusfinālā Cicips (ATP 6.) ar rezultātu 6-3, 6-4 uzvarēja leģendāro šveicieti Rodžeru Federeru, kurš pasaules rangā ieņem trešo vietu.

Federers šajā spēlē demonstrēja krietni vājāku sniegumu nekā pēdējā grupu turnīra spēlē pret Novaku Džokoviču. Šveicietis pusfinālā "neatrada" savu servi un kopumā pieļāva 26 nepiespiestās kļūdas, bet spēlē pret Džokoviču viņam bija vien piecas.

Savukārt Cicips demonstrēja lielisku aizsardzību, nosargājot 11 no 12 breikpunktiem. Zīmīgi, ka pirms šīs spēles Cicips bija turnīra līderis uzvarētajos serves geimos - 35 no 37.

Pirmajā setā grieķis pretinieka servi lauza jau otrajā geimā, pēc kura arēnā bija dzirdami uzmundrinoši saucieni, kas tika veltīti Federeram. Šveicietis turpinājumā vairs neatdeva nevienu savu servi un krietni lika pasvīst Cicipam, kurš tikai ar septīto piegājienu spēja izservēt uzvaru setā.

Līdz otrā seta piektajam geimam abi tenisisti spēja pretiniekam atņemt servi, tomēr veiksmīgāks izrādījās 21 gadu vecais Cicips, kurš to paveica divas reizes un līdz pat spēles beigām visai droši nosargāja iegūto pārsvaru, tādējādi pirmo reizi sasniedzot prestižo sacensību finālu.

Vēlāk sestdien otrā pusfināla mačā laukumā dosies austrietis Dominiks Tīms un Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, kurš piektdien liedz ceļu uz finālu Rafaelam Nadalam no Spānijas.

Pusfinālu nesasniedza serbs Džokovičs, itālis Mateo Beretīni, Nadals un Daniils Medvedevs no Krievijas. Tenisisti sacensības uzsāka divās grupās pa četriem katrā, bet tikai divi labākie sportisti ieguva vietu pusfinālā.

ATP sezonas fināls slavenajā "O2" arēnā norisināsies līdz svētdienai. Sākot ar 2021.gadu, turnīrs pārcelsies uz Turīnu.

Pērn sezonas noslēguma turnīrā uzvarēja Zverevs, kurš finālā ar 6-4, 6-3 pārspēja Džokoviču.

Visvairāk "ATP Finals" titulu - seši - ir Rodžeram Federeram, bet no aktīvajiem tenisistiem viņam uz papēžiem min Novaks Džokovičs, kura kontā ir piecas noslēguma turnīru trofejas.