Kemzura kavaldas Jasikeviciuse treenerite duellis üle, kui Olympiakos sai koduväljakul vajaliku võidu

Karl-Joosep Küngas
Kestutis Kemzura on üks kandidaate Žalgirise peatreenerina.
Kestutis Kemzura on üks kandidaate Žalgirise peatreenerina. Foto: GEORGIA PANAGOPOULOU/EPA

Korvpalli Euroliigas sõitis Žalgiris külla Olympiakosele, kust naasetakse 74:83 kaotusega.

Rahu ja sõpruse areenal toimunud lahingut tuli kohapeale vaatama 5000-pealine publikum ning etendust saadi kogu raha eest.

Kohtumist alustas paremini Žalgiris, kes hoidis stabiilselt väikest edu. Kui esimese veerandi võitis siiski Kreeka meeskond 19:18, siis poolajapausile mindi leedulaste 39:37 juhtimisel.

Teisel poolajal näitas Kreeka meeskond väga head tabavust kolmese joone tagant, kui järjepanu sopsati viskeid. Nii kasvatati tasapisi eduseisu ning viimasel veerandil jõuti esmakordselt kahekohalise juhtseisuni.

Žalgirise peatreener Sarunas Jasikevicius proovis küll erinevate kaitseformatsioonidega mängu muudatust tuua, kuid vahet väga enam ei suudetud vähendada. Kui kaks minuti enne lõppu juhtis Olympiakos juba 13 punktiga (81:68), siis Žalgirisel õnnestus natukene vahet vähendada, kuid löögiulatusse enam ei jõutud.

Võitjate resultatiivseim oli vanameister Vassilis Spanoulis 16 punktiga. Teda toetasid Brandon Paul ja Nikola Milutinov 14 punktiga. Žalgirise parimana viskas üleplatsimehena Jock Landale 23 silma.