Eesti sulgpallur jõudis Iirimaal veerandfinaali

Kristin Kuuba.
Kristin Kuuba. Foto: Oleg Hartšenko/Eesti Sulgpalliliit

Sulgpalli Eesti naiste esireket Kristin Kuuba heitles Dublinis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga sulgpalliturniiril (FZ Forza Irish Open 2019) poolfinaali pääsemise eest, kuid pidi tunnistama Taivani reketimeistri Hsiang Ti Lini paremust.

Iiri Vabariigi pealinnas 5.–8. kohta jagama jäänud Kuuba ei pääsenud avageimis kordagi juhtima, sest 2:2 viigiseisult spurtis vastane ette 8:2 ning rohkem tagasi ei vaadanud. Vähem kui veerand tunniga oli tablool Lini võit 21:12.

Teist geimi alustas Kuuba enesekindlamalt, minnes ette 3:1. Paraku oli naisüksikmängu maailma edetabelis hetkel oma karjääri kõrgeimal, 93. kohal, paiknev Lin tartlannale seekord liiga tugev. Taivanlanna läks ette 7:4, 13:8, 16:9. Seisult 12:19 alustas Kuuba viimast üritust geim (ja matš) päästa, kuid 5:1 spurdist ei piisanud. Lini võidupall lõpetas mängu seisul 21:17. Kohtumine kestis 34 minutit.