Inglismaa tegi Montenegrole uut ja vana, Tšehhi kindlustas koha EMil

Soccer Football - Euro 2020 Qualifier - Group A - England v Montenegro - Wembley Stadium, London, Britain - November 14, 2019  England's Harry Kane celebrates scoring their second goal           Action Images via Reuters/Carl Recine     TPX IMAGES OF THE DAY
Soccer Football - Euro 2020 Qualifier - Group A - England v Montenegro - Wembley Stadium, London, Britain - November 14, 2019 England's Harry Kane celebrates scoring their second goal Action Images via Reuters/Carl Recine TPX IMAGES OF THE DAY Foto: CARL RECINE/Action Images via Reuters

2020. aasta jalgpalli EM-valiksarjas alistas Inglismaa kodusel Wembley staadionil Montenegro koguni 7:0. Tšehhi tagas koha EMil, kui mängis 2:1 üle Kosovo koondise.

Londonis peetud kohtumises haarasid väljakuperemehed eduseisu juba 11. minutil, kui skoori avas Liverpooli poolkaitsja Alex Oxlade-Chamberlain. Seejärel sai kaks tabamust kirja Tottenhami ründaja Harry Kane, kes 24. minutiks tabloole juba 3:0 tõi. Sellega aga Inglismaa hoog ei raugenud. Kuus minutit hiljem oli täpne Manchester Unitedi mängumees Marcus Rasford ning 37. minutil vormistas enda nimele kübaratriki Kane.

37. minutiks 0:5 kaotusseisu jäänud Montenegro ennast koguda ei suutnudki. Teisel poolajal lõi Aleksandar Sofranac veel omavärava ning lõppseisu 7:0 tõi tabloole vahetusest sekkunud Chelsea ründaja Tammy Abraham.

A-alagrupi teises kohtumises läksid vastamisi EM-finaalturniiri koha eest võidelnud Tšehhi ja Kosovo. Kosovo pidanuks EMile jõudmiseks koduväljakul mänginud tšehhid kindlasti alistama, kuid läks vastupidi.

Kosovo asus 50. minuti Atdhe Nuhiu väravast küll 1:0 juhtima, kuid eduseisu hoida ei suudetud. 71. minutil viigistas Alex Kral mängu ning kui Ondrej Celustka 79. minutil võõrustajad 2:1 juhtima viis, oli Kosovo murtud. Tšehhid kindlustasid võiduga koha EMil ning Kosovo jääb lootma Rahvuste liigale.