Põlva tiimidele võit ja kaotus

Lõuna-Eesti Postimees
Coop Põlva meeskond oktoobri algul FOTO: Helin Potter
Coop Põlva meeskond oktoobri algul FOTO: Helin Potter Foto: Helin Potter

Eesti meeste karikavõistlustel käsipallis selgus esimene nelja meeskonna finaalturniirile edeneja: see on Põlva/Arcwood. Mullune esiliigavõitja ja karikapronks alistas veerandfinaali korduskohtumises Aruküla/Audentese 29: 28.

Alustati tasavägiselt ja 7. minutil oli seis 4: 4, kusjuures võõrustajate Mihkel Vaher oli realiseerinud kolm karistusviset. Siis aga tabas vähemuses mängides kahel korral Margo Piksööt, tõrjega hiilgas Kristjan Kukk ning Põlva/Arcwood sai 6: 4 ette. Kodumeeskond kombineeris ladusalt, ent visked raksatasid vastu väravaraame või tõrjus need Kukk.

Külalised ründasid oluliselt tulemuslikumalt, 15. minutil tuli Piksöödu viienda värava järel 10: 5 ja hetk hiljem Siim Kübardilt 11: 5. Arukülalased võitlesid vahe neljale, kuid lasid siis vastased uuesti eest ja Piksööt tegi 26. minutil 17: 10. Arcwood pidi pikalt pidevate eemaldamiste tõttu vähemuses mängima ning vahe hakkas uuesti vähenema.

Karmo Harju realiseeris kiirrünnaku, ent Mario Karuse tegi koos poolajasireeniga seisuks 18: 13. Teise pooltunni algul «kõneles» esmalt Mihkel Tamme vasak käsi, kuid Karl-Magnus Rebane vastas kahe väravaga ning seis oli 19: 15. Vahe kõikus nelja ja kuue värava vahe..

Arvestades, et Aruküla/Audentes vajas vähemalt kümneväravalist võitu, oli põlvalaste edu turvaline. Seisul 27: 23, kui mängida jäi kaheksa minutit, algas võõrustajate hilinenud lõpuspurt. Kahel korral jõuti viiginigi, kuid Põlva/Arcwood võitis 29: 28.

Kahe mängu kokkuvõttes olid edunumbrid 65: 55 ja teist aastat järjest edenes esiliigatiim koduses Põlvas 7. ja 8. detsembril toimuvale finaalturniirile. Üleplatsimehena viskas Piksööt 11 väravat, Tamm lisas neli. Kaotajate poolel said samuti neli tabamust kirja Rebane ja Vaher.

Coop Põlva, kellel oli sarnaselt esindusmeeskonna Põlva Servitiga karikavõistluste esimene ring mängudevaba, kohtus aga võõrsil meistriliiga klubi HC Kehra Horizon Pulp&Paperiga ja pidi tunnistama võõrustaja paremust 12: 32.

Kui esiliiga mängudel on Coopile tuge pakkunud nooremad Serviti mängijad, siis karikavõistlustel tuli ise hakkama saada. Seega oli 2002 kuni 2004 sündinud poistel korralik väljakutse võidelda meistriliiga klubiga. Mäng algas vaevaliselt ja väravate arve avas viiendal mänguminutil Coop Põlva, kui vigastuspausilt naasnud Lauri Land sai käe valgeks. Esimese veerandi lõpuks oli seis 3: 7 ja poolajale mindi seisult 6: 13.

«Olime raskustes, esimesel poolaeg ei olnud ka vastasele kõige parem, kuid teisel poolajal mängisid nad agressivsemalt ja me olime raskustes isegi viskele saamisel,» analüüsis mängu põlvalaste treener Kalmer Musting. «Kermo Saksing, kes on rohkem esiliigas mänguaega saanud ja kelle peale ka täna teised mängisid, sai hästi hakkama. Ka väravavaht Andero Viljus tegi oma tööd hästi: esimesel poolajal 6 tõrjet, mängus kokku umbes kümme. Kõik pingutasid, kuid noortel andis mängukramp tunda ning mängusooritus sõltuski sellest, kuidas mängukrambiga toime tuldi.»

Väravaid viskasid Põlva mehed järgmiselt: Kermo Saksing 7, Lauri Land 2, Karl Markus Kannel, Kevin Tühis ja Priit Luuk-Luuken 1.

Korduskohtumine toimub Mesikäpa hallis 17. novembril kell 16.