Inglismaa kõrgliiga: Liverpool alistas põnevuskohtumises Manchester City

Liverpool alistas Manchester City.
Liverpool alistas Manchester City. Foto: Peter Powell/EPA

Inglismaa kõrgliiga 12. voorus alistas Liverpool põnevuskohtumises 3:1 Manchester City. Võidurõõmu sai tunda ka Manchester United.

Liverpool alustas kohtumist City vastu hea hooga ning juba kuuendal minutil suutis Fabinho ilusa väravaga Liverpooli juhtima viia. 13. minutil suunad Mohamed Salah peaga väravasse Andrew Robertsoni tsenderduse ja nii oli Liverpool kiiresti kohtumist 2:0 juhtimas.

Kohtumise 51. minutil andis Jordan Henderson hea tsenderduse, mille Sadio Mane võrku lükkas ja nii Liverpooli edu juba kolme väravaliseks suurendaks. 78. minutil lõi City auvärava Bernardo Silva, kuid Liverpool võitis kohtumise 3:1.

United suutis kohtumises kohe algusest peale hästi mängu olla. 17. minutil viis Andreas Pereira Unitedi 1:0 juhtima ning kaks minutit hiljem sai Davy Propper kirja omavärava, millest United 2:0 mängu juhtima asus.

Teisel poolajal suutis Lewis Dunk Brightoni kaotusseisu vähendada, aga Marcus Rasford lõi Anthony Martiali söödust 66. minutil Unitedi kolmanda värava, millest United kohtumise 3:1 võitis.

Kolmandas täna peetud kohtumises alistas Wolverhampton 2:1 Aston Villa. Wolverhamptoni väravad lõid Ruben Neves ja Raul Jimenez, Villa poolt tegi skoori Trezeguet.

Liverpool juhib inglismaa kõrgliigat nüüd 34 punktiga, teisel kohal on Leicester City 26 punktiga, kolmas on Chelsea kellel kogutud samuti 26 punkti, City langes neljandaks 25 punktiga. United tõusis võiduga seitsmendaks olles 16 punkti peal.