Kurioosne: Euroopa autoralli meistriks krooniti britt, kes pole hooaja jooksul ühtegi rallit juhtinud (1)

Aleks Lesk
, reporter
Chris Ingram Türgi rallil.
Chris Ingram Türgi rallil. Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Täna lõppes Ungaris Autoralli Euroopa meistrivõistlused (ERC), mille võitjaks krooniti 25-aastane britt Chris Ingram. Tema võit läheb ajalukku, kuna noor britt pole sel hooajal ühtegi rallit juhtinud rääkimata rallivõitude saamisest.

Hooaja viimane ralli Ungari asfaltteedel oli meistrivõistluste mõttes otsustav. Ingram oli enne viimast rallit sarja liider, kuid võimalus tiitel võita oli olemas nii poolakal Lukas Habajl kui ka venelasel Aleksei Lukjanukil.

Ralli ise toimus ülikeerulistes oludes, sest terve nädalavahetuse sadanud tugev vihm ujutas teed üle ning rajale toodud muda tegi sõitmise meeletult keeruliseks. Habaj pidi ralli tehnilistel põhjustel katkestama ja nii sõitsid tiitli peale võidu vaid Ingram ja Lukjanuk.

Mõlemad mehed lõhkusid ralli eelviimasel kiiruskatsel rehvi - Ingram langes kolmandalt kohalt neljandaks, Lukjanuk liidrikohalt teiseks. Ralli viimane kiiruskatse aga tühistati ja nii oli Ingram Euroopa autoralli meister.

Ingrami tiitlivõit on aga üks huvitavamaid ajaloos, sest Ingram ei võitnud ERC sarjas sel hooajal ühtegi rallit. Ta teenis hooajaga kaheksalt rallilt neli poodiumikohta, Azoresil ja Tšehhis lõpetas ta kolmandana, Kanaari saartel ja Küprosel teisena. Hooaja peale kokku teenis ta aga kõigest neli katsevõitu! Teiseks jäänud Lukjanuk kogus katsevõite näiteks 40 tükki.

Ingram kogus sel hooajal 141 punkti, teiseks jäänud Lukjanuk kogus 132 punkti ja kolmandale kohale jäi Habaj 116 punktiga.