Toimetas Indrek Raudkivi

Täna Tondiraba jäähallis lõppenud Balti karikaturniiril jäähokis sai Eesti rahvusmeeskond kolmanda koha. Otsustavas matšis alistati kevadel MMi I divisjoni A-gruppi tõusnud Rumeenia 3:1(1:0, 0:1, 2:0)

Nagu kaks eelmist kohtumist Ukraina ja Leeduga, nii algas kolmaski matš Eesti jaoks suurepäraselt. Pääsukesed avaldasid mängu esimestest sekunditest korralikku survet ning rumeenlased takistasid eestlasi määrustevastaselt. Eesti tegi korraliku arvulise ülekaalu, hoides vastaseid oma värava ees kõva pinge all. Vaevalt oli Rumeenia taas viienda väljakumängija väljakule saanud, kui Eesti meeskonna liider Robert Rooba põmmutas 1:0! Söödupunktid said kirja veteranhokimehed, 39-aastased Andrei Makrov ja Lauri Lahesalu. Esimese perioodi mõnel viimasel minutil jäi lühiajaliselt surve alla ka Eesti, kui väravavaht Villem-Henrik Koitmaa megapäästmisi ei pidanud tegema.

Teine kolmandik algas marulise Eesti survega. Kolmas ründekolmik koosseisus Christopher Usov, Kristofer Jõgi ja Aleksander Petrov alustas teise perioodi kolmandal minutil sellist pressi, et rumeenlastele võis tunduda, et mängivad kui mitte Kanada, siis vähemalt Tšehhiga – Rumeenia hokimehed said kolme ja poole minuti jooksul oma tsoonist välja vaevaliseks seitsmeks sekundiks. Aga mida ei tulnud, oli värav. Rumeenia väravapostide all korraldasid eestlased tõelist tulevärki, Eesti ründeäss Siim Liivik lajatas ka latti, kuid siis, nagu välk selgest taevast, pääses keskelt üksi läbi Rumeenia kodanikust Ukraina hokimees, Vitali Kirišenko ning tegi külmavereliselt seisuks 1:1. Pärast seda mäng võrdsustus ning rohkem teisel kolmandikul väravavõrku sahisema ei pandud. Küll võttis aga mõned sekundit enne perioodi lõppu karistuse Filipp Šarõgin, nii et viimast perioodi alustas Eesti arvulises vähemuses.

Kolmanda kolmandiku alguses jäid eestlased korraks ka kolmekesi viie vastu, kuid rumeenlastel skoorida ei õnnestunud. Kui mängida jäi 10.41, paugutas Norras Comet Haldenis mängiv Christopher Usov Eesti eduseisuks 2:1. Usov oli resultatiivne ka 4.43 enne mängu lõppu, kui tegi vahva läbimurde ja realiseeris üks-üks olukorra.

3:1 tulemusega mäng ka lõppes. Eestile turniiril tubli kolmas koht. Balti karikavõitjaks tuli Läti klubide koondis ja teise koha pälvis Ukraina hokimeeskond.

Eesti hokikoondise peatreener Märt Eerme ütles, et turniirist jääb meelde võit isadepäeval ja kõikide koondislaste meeletu võidutahe.