Eesti hokimehed teenisid uhke võidu Leedu ametivendade üle

Toimetas Indrek Raudkivi
Siim Liivik (72) ja Robert Rooba (8) on Eesti jäähokikoondise tugitalad
Siim Liivik (72) ja Robert Rooba (8) on Eesti jäähokikoondise tugitalad Foto: Raul Mee

Laupäeva õhtul kohtusid Balti karikaturniiril A-grupi otsustavas mängus Eesti ja Leedu jäähokikoondised. Tallinnas Tondiraba jäähallis peetud mängu võitsid eestlased tulemusega 3:2.

Sarnaselt reedesele kohtumisele Ukrainaga alustas Eesti hästi kohtumist ka Leedu vastu. Juba teisel minutil viis Aleksander Petrov Eesti juhtima 1:0. Seejärel eestlased pisut rahunesid ning Leedu omas kerget initsiatiivi. Ka Eesti väravavaht Villem-Henrik Koitmaa pidi paar ohtlikku pealeviset pareerima. Kui mängitud oli 7.26 tegi imelise soolo paremalt Robert Rooba, kes söötis värava tagant Leedu kaitsjate vahelt Siim Liivikule, viimane sai kirja kohe turniiri teise tabamuse ning viis Eesti 2:0 ette. Kuigi Eesti võttis avakolmandikul kaks kaheminutilist karistust, oli Leedu väikeses šokis ning midagi ohtlikku ei suutnud korda saata. 2:0 avaperiood igati teenitult Eestile.

Teisel kolmandikul sai ka Eesti arvulist ülekaalu harjutada. Seda koguni kahel korral. Eestlased omasid ülekaalus olles hulgaliselt väravavõimalusi, kuid leedulaste kollkipper Artur Pavliukovil õnnestus ohtlikud pealevisked tõrjuda, korra päästis Leedu hokikoondise ka väravapost.

Leedulased olid sunnitud keskenduma kontrarünnakutele ja tegid seda mõnel korral väga teravalt, kuid Koitmaa oli väravasuul kindlus ise. Kuigi Eesti omas kerget ülekaalu (pealevisked Eestile 10:7), jäid väravad teisel perioodil löömata. Sekund enne teise koondise lõppu teenis kaheminutilise karistuse Eesti koondise 202 sentimeetri pikkune kaitsja Saveli Novikov.

Kolmas kolmandik algas eestlastel ühemehelises vähemuses, kuid kasvas paarkümmend sekundit hiljem kohe kahemeheliseks, sest teine Eesti kaitsemängija Eduard Slessarevski teenis mängu viivitamise eest omakorda kaks minutit karistuspingil istumist. Eesti näitas vähemuses distsiplineeritud mängu, Leedu jäi pisut pehmeks, ja lõpuks oli Koitmaa see, kes hoidis Pääsukesed halvimast.

Edasi jätkus mõlemapoolsete võimalustega mäng, kuid esimesena kasutas võimaluse ära Leedu. Kui mängitud oli 9.09 viskas litri Koitmaa selja taha keskelt läbi purjetanud Mark Kaleinikovas ning tegi seisuks 1:2. Eesti võttis kohe järjest mitu mõttetut karistust ning pani end ise raskesse seisu - Emiljus Krakauskas viigistas 2:2. Mängida jäi seitse minutit.

Kuid nagu tuntud reklaamiklippides öeldakse, siis see polnud veel kõik. Eesti raudvara Robert Rooba sooritas 1.50 enne lõppu üksikläbimurde ning virutas mängulitri vastaste kollkipri seljataha ning tsementeeris Maarjamaa ässadele 3:2 võidu.

Päeva esimeses matšis mängiti B-grupi teisele kohale. Rumeenia - Kasahstani U20 koondise vahelises matšist väljus lisaajal võitjana Rumeenia tulemusega 2:1. Esikoha oli taganud nii Rumeeniast kui Kasahstani U20-st jagu saanud Läti klubide koondis.

Eesti kohtub homme kolmanda koha mängus Tondiraba jäähallis kell 17 Rumeeniaga.