Toimetas Indrek Raudkivi

Täna pidas oma esimese kohtumise Baltic Challenge Cup jäähokiturniiril Eesti rahvuskoondis. Võitlusliku lahingu järel tuli eestlastel tunnistada Ukraina 2:3 paremust.

Eesti koondist juhendab sel turniiril 32-aastane ainus eestlasest rahvusvahelise koolitusega jäähokitreener Märt Eerme. Koondises teevad kaasa kõik parimad, välja arvatud need mõningad Eesti hokimehed, kes mängivad Põhja-Ameerikas või Rootsis. Esiviisikus alustasid Robert Rooba, Siim Liivik, Andrei Makrov, Eduard Slessarevski ja Lauri Lahesalu.

Mäng algas eestlastele suurepäraselt. Pärast esimest ukrainlaste rünnakut, sai Eesti ründaja Siim Liivik litri, purjetas Ukraina tsooni, söötis korraks Filipp Šarjaginile, sai temalt mänguvahendi tagasi ja põrutas vasakult äärelt seisuks 1:0, kui mängitud oli 1.01.

Eestlased olid domineerivmaks pooleks, ühel kontrarünnakul, kui mängitud 10.02 õnnestus Ukrainal siiski Ilja Karantšuki viskest viigistada. Kahjuks ei realiseerinud Eesti kumbagi kahest arvulisest ülekaalust. Seisuga 1:1 avakolmandik lõppeski.

Teise perioodi alguses jätkas Eesti aktiivselt ning omas mitmeid võimalusi. Eriti tubli eestlaste teine viisik, mis hoidis litrit ukranilaste tsoonis ning lõi ärevaid väravahõngulisi olukordi. Kuid korrates klassikuid...kui ise ei löö, lüüakse sulle. Kui mängitud oli 14.05 õnnestus ühel vähestest vasturünnakustest Ukrainal värav visata. Litri saatis Villem-Henrik Koitmaa selja taha Oleksei Januševski.

Viimast kahtkümmet minutit alustati võrdsete heitluses. Esimene väravašanss oli taas Eestil, kuid nagu mitmel korral varemgi päästis Ukraina meeskonna halvimast väravavaht Oleg Petrov. Kuigi enamik mänguajast oli litter ukrainlaste väljakupoolel, ei suutnud eestlased olukordi realiseerida. Eriti hambutud oldi arvulises ülekaalus. Kolmandast kolmandikust oli mängitud 10.20, kui ukrainlased siniselt joonel jälle mänguvahendi Eesti väravasse saatsid, seisuks 1:3. Eesti ei andnud alla ning kui mängida oli jäänud 6.23 kostitas vasakult äärelt ukrainlasi ilusa viskega Eduard Slessarevski. 2:3.

Olgugi, et eestlased ründasid viimasel viiel minutil maruliselt, siis väravani enam ei jõutud. Abi polnud ka sellest, et Koitmaa asendati 43 sekundit enne lõppu kuuenda väljakumängijaga.

Päeva esimeses mängus alistas mulluse Balti karikaturniiri võitnud Läti klubide koondis 5:3 Rumeenia ning kindlustas B-grupis esikoha. A-grupi teisele kohale mängivad homme Rumeenia - Kasahstani U20. Eesti kohtub kell 19.30 Leeduga.