Põhiturniiri esimese veerandi järel on tipus mullune esikolmik

LEPM
Tapalane Mihkel Koppelmann püüab leida teed läbi Põlva Serviti kaitsemüüri.
Tapalane Mihkel Koppelmann püüab leida teed läbi Põlva Serviti kaitsemüüri. Foto: Foto: Helin Potter

Kolmapäeval lõppes meeste käsipalli meistriliiga põhiturniiril esimene ring, kus viienda vooru viimases kohtumises alistas Põlva Serviti kodusaalis SK Tapa 31:21 (16:12). Meistrivõistluste avaneljandiku järel moodustavad esikolmiku mullused medalistid – Servitil on kaheksa, HC Kehra/Horizon Pulp&Paperil ja HC Tallinnal kuus punkti.

Tiitlikaitsja Serviti naasis platsile pärast enam kui kuu kestnud mängupausi. Tapal puudus nende tänavune parim snaiper Aleksander Oganezov, aga tagasi väljakule tuli vahepeal mitu aastat Kehrat esindanud oma kasvandik, endine noortekoondislane Siimo Tänavots. Nagu põlvalaste juhendaja Kalmer Musting mängu eel arvas, avaldas pikk mängupaus mõju.

Esimese viie minutiga tegi Serviti rünnakul kolm pallikaotust ning Ivary Volkovi vaheltlõike ja realiseeritud kiirrünnaku järel sai Tapa 3:2 ette. Kohmetusest sai kodumeeskond siiski kiirelt üle, Henri Sillaste, Alfred Timmo ja Anatoli Tšezlov vastasid kolme väravaga ning Timmo viis 14. minutil Serviti 9:5 juhtima.

Tapat toitis väravatega Tänavots, ent võõrustajad hoidsid edu nelja-viie peal. Serviti 16:11 eduseisus olles möödus üle seitsme minuti ilma, et skoor muutunuks. Oma teened oli siin kahel kogenud väravavahil, sest nii Eston Varusk kui Mikola Naum tõrjusid karistusviske. Viimasel minutil oli täpne Marek Palmsalu ning saatis meeskonnad riietusruumi seisul 16:12.

Tänavots vähendas teise poolaja algul vahet, kuid kohe vastas Tšezlov kahe ja Sillaste ühe väravaga ning Serviti juhtis 19:13. Tõnis Kase suurendas vahe seitsmele, ent vahepeal lisandus väravaid visalt, sest tõrjetega hiilgasid nii Varuskit asendanud Jürgen Lepasson kui Naum.

Tapa kasutas hästi ära põlvalaste vähemuse ning Marten Saar ja Volkov tegid 46. minutil seisuks 22:17. Peagi hoidis Serviti vastaseid aga seitse minutit väravata ja tegi sama perioodiga 5:0 vahespurdi. Serviti võidunumbrid olid lõpuks 31:21, käe said kodusaalis valgeks koguni 13 pallurit, neist Timmo ja Sander Sarapuu neljal korral. Tapa poolel viskas Tänavots seitse ja Volkov neli väravat.