Järelvaadatav: Cagliari purustas Fiorentina ja tõusis liigatabelis kolmandale kohale!

Head hooaega tegev Cagliari astus täna Seria A raames vastamisi tugeva Fiorentina meeskonnaga. Koduväljakul mänginud Cagliari tegi asjad selgeks juba avapoolaja lõpuks, kui mänguseisuks tehti 3:0. Teine pool mängust kulges samuti kodumeeskonna domineerimise all ja nii vormistatigi võimas 5:2 võit, mis tõstis nad turniiritabelis kolmandat kohta jagama.

Koduväljakul mängiva Cagliari väravaarve avas 17. minutil Marko Rog. Ei läinud palju mööda kui Itaalia vutimees Fabio Pisacane staadioni tulikirjale juba 2:0 tõi. 34. minutil lõi Fiorentina kirstukaane kinni Atletico Madridi peatreeneri Diego Simeone poeg Giovanni Simeone.

Teisel poolajal jätkasid Cagliari mehed suurepärast etteastet. 54. minutil suurendas Joao Pedro eduseisu veelgi ning viimase värava Fiorentina võrku toimetas 65. minutil mängukangelane Radja Nainggolan. 31-aastane belglane sai lisaks väravale ka kolm resultatiivset söötu kirja.

Lõpu eel suutis Fiorentina enda häbi natukene maha pesta, kui lõppresultaadi vormistas 19-aastane ründaja Dusan Vlahovic, kes oli täpne nii 75. kui ka 87. minutil.

Cagliari teenis täna juba hooaja seitsmenda võidu, kolme viigi ja kahe kaotuse kõrvale ning sellega tõusti hetkel tabelis 24 punktiga kolmandale positsioonile Milano Interi ja Torino Juventuse järele ning Lazioga samale pulgale.

Enne mängu:

Sardiinia inimeste au ja uhkus Cagliari pole viimases üheksas mängus kaotusekibedust tundnud. Suurepärane hoog ja lõbus jalgpall on sealsetele jalgpalluritele toonud liigatabelisse 21 punkti, mis annab neile 20 meeskonna konkurentis kõrge kuuenda positsiooni. Eelmisel nädalal skalpeeriti Meistrite liiga alagrupiturniiril mängiv Atalanta tulemusega 2:0, mis annab kinnitust, et tänastel vastastel ei tule kerge päev.

Eestlane Ragnar Klavan, kes on pärast isaks saamist tagasi palliväljakutel ja mänguvormis, alustab matši kõikide eelduste kohaselt põhikoosseisus.

Fiorentina on otsene konkurent Cagliari palluritele, sest 11. vooru järel seistakse 16 silmaga kaheksandal kohal. Eelmises voorus teht Parmaga 1:1 viik. Tiimi suurimaks tugevuseks võib pidada nimekat koosseisu, kuhu kuuluvad näiteks prantlane Frank Ribery ja Kevin-Prince Boateng.