Juventus alistas AC Milani ning säilitas Itaalia kõrgliigas esikoha

Itaalia kõrgliiga 12. voorus alistas Torino Juventus koduväljakul AC Milani 1:0 ning tõusis taas liigat juhtima.

Juventuse ja Milani vaheline kohtumine kulges pingeliselt ning vägagi lahtiselt. Avapoolajal olid võimalused mõlemal meeskonnal, kuid poolajale mindi 0:0 viigiseisult.

Väravani jõudis lõpuks 77. minutil Juventuse ründaja Paulo Dybala, kes sai Gonzalo Higuainilt hea söödu ning suutis saata madala löögi vasakusse alla nurka. Milan suutis lõpus küll Juventust surve all hoida, kuid väravani ei jõutud ja nii sai Juventus kirja hooaja kümnenda võidu.

Juventus juhib liigatabelit 32 punktiga, Inter jääb maha ühe punktiga. Kolmandal kohal on Lazio 24 punktiga, sama palju punkte on kirjas ka Ragnar Klavani koduklubil Cagliaril, kes asub väravate vahe tõttu neljandal kohal. AC Milan on 12 vooru järel alles 14. kohal 13 punktiga.

Enne mängu:

Valitsev Itaalia jalgpalli meisterklubi Torino Juventus on ka tänavust hooaega alustanud võimsalt. Esimese 11 vooruga pole veel kaotusekibedust tunnistatud, sest kirjas on üheksa võitu ning kaks viiki, mis annab kokku 29 punkti. Tabelitipus on hetkel ühe mängu enam pidanud Milano Inter 31 punktiga.

AC Milan pole seevastu üldse oma mängumootorit käima saanud, sest hooaega on alustatud 4 võidu, viigi ning 6 kaotusega. Sellega hoitakse 13 punktiga 14. positsiooni.

Oma väravate arvet püüab kindlasti ka kergitada Juventuse tähtmängija Ronaldo, kellel on tänavusel hooajal kirjas ainult 5 tabamust. Väravalööjate edetabelit juhib Lazio juveel Ciro Immobile 13 väravaga.