Toimetas Ville Arike
Aleksei Šved (palliga) on rünnakul mängus Kaasani Uniksiga.
Aleksei Šved (palliga) on rünnakul mängus Kaasani Uniksiga. Foto: Nicholas Muller/ZUMAPRESS.com

Korvpalli VTB Ühisliiga keskses mängus põnevaks ei läinudki, sest BC Himki alistas Kaasani Uniksi koguni 109:83.

Eelmise nädala keskel Euroliigas võõrsil Belgradi Crvena Zvezdalt valusa kaotuse saanud Himki oli kui ümber sündinud ega jätnud külalistele vähimatki lootust. Esimene veerandaeg võideti 29:16 ning edaspidi vahet ainult suurendati.

Suurele võidule laoti alus hiilgava visketabavusega: kaheseid tabati 29st 22, kolmeseid 28/16 ja kokku 57 viskest 38 ehk täpselt kaks kolmandikku! Parimaks kerkis Aleksei Šved 24 punkti ja 8 lauapalliga. Lõpuks sai ta ka sihiku paika, tema 11 viskest tabas 8. Devin Booker lisas 21 punkti. Uniksile tõi Jamar Smith 19 silma.

Vaata videost Švedi ja Bookeri esituste tipphetki, mitu kaunist korvi vormistasid nad ka koostöös!

Himki jätkab Ühisliigas täisedu, 6 võiduga. Järgnevad Krasnodari Lokomotiv-Kuban, Nižni Novgorod ja Krasnojarski Jenissei 3 võidu ja 1 kaotusega. BC Kalev/Cramo ja tiitlikaitsja Moskva CSKA saldo on 3-2. Uniksil ja Euroliigasse kuuluval Peterburi Zenitil on 2 võidu kõrval juba 3 kaotust, seejuures on mõlemad jäänud alla ka Kalevile.

Kalev peab järgmise mängu 10. novembril võõrsil Saraatovi Avtodoriga. Kõiki Kalevi tänavusi Ühisliiga mänge näitavad Kanal 12 ja postimees.ee.