Frankfurdi Eintrachti ja FC Bayern Müncheni vastasseis.
Frankfurdi Eintrachti ja FC Bayern Müncheni vastasseis. Foto: Joaquim Ferreira via www.imago-images.de/imago images/HMB-Media

Saksamaa kõrgliigas peeti eile järjekordne mängudepäev ja nii mõnedki tulemused pakkusid spordifännidele paksu imestust. Valitsev meister Bayern kaotas Frankfurdi Eintrachtile 1:5 ning Timo Werneri kübaratrikk aitas RB Leipzigi vägeva 8:0 triumfini Mainzi üle.

Müncheni Bayerni jaoks kiskusid asjad rappa juba täiesti alguses, kui meeskonna kaitsetala Jerome Boateng teenis 9. minutil punase kaardi. 25. minutil avas mänguskoori serblane Filip Kostic ning mõni aeg hiljem duubeldas Eintrachti eduseisu Dijbril Sow. Esimese poolaja lõpus suutis Poola koondise väravamasin Robert Lewandowski kaotust küll vähendada, kuid hilisem tulemus näitas, et see jäi Bundesliga meistrite ainsaks õnnehetkeks.

Teises vaatuses ootas Bayerni mehi ees korralik Soome saun ning palju sõnaõigust neile ei antud. Frankfurdi suurklubi lustis nii kuis jaksas ja 90. minuti täitudes säras Commerzbank Arena tulikirjal 5:1, mis tähistas peremeeste hiilgavat saavutust. Suvel Euroopa liiga eelringides FC Floraga madistanud Eintrachti kolm võidupunkti tsementeerisid David Abrahami, Martin Hinerreggeri ja Goncalo Paciencia tabamused.

Päeva teises matšis seisid vastamisi RB Leibzig ja Mainz 05. Kui eestlased käisid viimase tiimi kodumurul Saksamaa koondisega mängimas ja said 0:8 kere peale, siis nüüd olid asjad vastupidised. Mainzi mehed pidid Leipzigi areenil tunnistama vastaste hiigelsuurt üleolekut.

Timo Werneri nimele kirjatati kolm väravat. 23-aastase sakslase arvel on pärast eilset nüüd üheksa tabamust. Ülejäänud skoori eest hoolitsesid Marcel Sabitzer, Christopher Nkunku, Marcel Halstenberg, Yussuf Polsen ning Nordi Mukiele.