Neli Eesti sulgpallurit krooniti üksikmängus Balti meistriks

Sulgpall (pilt on illustratiivne)
Sulgpall (pilt on illustratiivne) Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Vilniuses peetavatel Balti noorte meistrivõistlustel sulgpallis olid laupäeval kolmes vanuseklassis kavas üksimängud. Eesti noored saavutasid neli esikohta, medalikolmikusse jõuti vähemalt ühe mängijaga aga kõigis kuues arvestuses.

Noormeeste U-19 (18 osalejat)

Eesti noormehed tegid puhta töö. Finaal oli tartlaste siseasi, sest Tauri Kilk (Triiton) oli parem tiitlikaitsjast Artur Ajupovist (Veeriku Badminton) 21:15, 21:17. Kolmanda koha sai poolfinaalis Kilgile alla jäänud Oskar Männik (Nõo), alistades valgevenelase Aleksandr Aleksandrovitši 16:21, 21:13, 21:17.

Neidude U-19 (14)

Edu saatis esimese asetusega Catlyn Kruusi. Triitoni klubis harjutav Kruus oli 29 minutit kestnud finaalis parem teise asetusega Samanta Golubickaitėst (Leedu) 24:22, 21:12 ning kordas mullu Tartus saavutatud esikohta. Leedulannale poolfinaalis kahes geimis alla jäänud Ramona Üprus (Tartu ÜASK) mängis end võitlusliku esitusega kolmandaks. Gabija Mockutė (Leedu) vastu kaotas ta küll avageimi 14:21, kuid võitis kaks järgmist 21:7 ja 21:19.

Noormeeste U-16 (15)

Esimese asetusega Mario Kirisma (Tallinna Sulgpallikeskus) jõudis finaali 2:1 võiduga klubikaaslase Robin Schmalzi üle. Esikohaheitlus soomlase Samu Kaasineniga vältas kaks geimi ning lõppes tallinlase eduks 21:19, 21:16. Schmalz sai kaela pronksmedali, olles medalimatšis teise asetusega soomlasest Toivo Pohjanpalost üle samuti kahes geimis, 21:14, 21:13.

Neidude U-16 (15)

Eestlannade laeks jäi poolfinaal. Esimese asetusega Lisa Berik kaotas Anna Kupcale (Läti) mõlemad geimid 18:21, Marta Emili Teller jäi Perla Murėnaitėle (Leedu) alla 4:21, 15:21. Kahe Triitoni mängija vahel peetud kolmegeimilise pronksilahingu kallutas enda kasuks Berik 12:21, 21:19, 23:21. Balti meistriks krooniti Murėnaitė.

Noormeeste U-14 (22)

Rene Leeman (Tallinna Sulgpallikeskus) õigustas igati oma esinumbri staatust, sest neljast kohtumisest tuli tal vaid ühes platsil viibida kolm geimi. Poolfinaalis soomlase Alvar Melleriga võitis Leeman esimese geimi 21:15, kaotas teise 13:21 ja võitis kolmanda 21:11. Finaal teise asetusega Oliver Oldorffiga (Soome) oli samuti tasavägine, kuid Leeman kallutas mõlemad geimid kindla lõpuga enda kasuks, 21:18 ja 21:19.

Neiud U-14 (22)

Heili Merisalul (Nõo Sulgpalliklubi) oli esimene asetus, kuid tema ees tõusis tee püsti poolfinaalis, kus tuli tunnistada Tatjana Bondarenko (Valgevene) paremust 21:16, 21:11. Pjedestaali kolmandale astmele Merisalu end siiski mängis, sest pronksimatšis sai ta jagu teise asetusega soomlannast Sai Brahmakalist 21:14, 21:12. Balti meistriks tuli Viltė Paulauskaitė Leedust.