"Omad poisid" ei lasknud HITO/Karjamaal esimest võitu võtta

Erik Gamzejev
, ajakirjanik
Paljude aastate jooksul erinevates liigades HITO eest mänginud Siim Laur kuulub sel hooajal esiliigas Tallinna meeskonda Betoonimeister/Nord/Cramo ja oli reedes mängus visatud 27 punktiga "põhisüüdlane",  kelle tõttu Ida-Viru klubil esiliigas võiduarvet avada ei õnnestunud.
Paljude aastate jooksul erinevates liigades HITO eest mänginud Siim Laur kuulub sel hooajal esiliigas Tallinna meeskonda Betoonimeister/Nord/Cramo ja oli reedes mängus visatud 27 punktiga "põhisüüdlane", kelle tõttu Ida-Viru klubil esiliigas võiduarvet avada ei õnnestunud. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

HITO/Karjamaal ei jäänud reede õhtul esimesest võidust korvpalli esiliigas palju puudu, ent selle võimaluse nurjasid vastaste poolel põhitegijateks olnud Ida-Virumaa korvpalli kasvandikud Siim Laur ja Aivar Grüning.

HITO//Karjamaa suutis olümpiavõitja ja kauaegse Eesti koondise peatreeneri Tiit Soku juhendamisel mängiva Betoonimeister/Nord/Cramo (BNC) vastu lõpetada avapoolaeg viigiga 46:46.

Teise poolaja keskpaigas tõmbas aga vastane piisava edu sisse ja hoidis seda kindlalt ka viimasel veerandil. HITO/Karjamaa neljas  kaotus esiliigas läks tabelisse numbritega 77:86. BNC võitu panustasid kõige enam, ehk tõid peaaegu pooled punktid, kaks Ida-Virumaa korvpalli kasvandikku: Siim Laur viskas 27 ja Aivar Grüning 12 punkti. Laur tabas seejuures viiest kaugviskest neli. Mõlemat meest soovis HITO/Karjamaa saada tänavuseks hooajaks oma ridadesse, ent see plaan ei õnnestunud.

HITO/Karjamaale tõid Veiko Simm 18 ja Urmet Roosimägi 13 punkti. Lauavõitlust valitsenud Edvard Trumm võttis 17 lauapalli.

Nelja vooru järel pole esiliigas peale HITO/Karjamaa võitu kirja saanud ka mullu teise liiga võitjaks tulnud, Andres Sõbra juhendamisel mängivad Kadrina Karud.