Dallas kinkis külakostiks Denverile hooaja esimese kaotuse

Toimetas Indrek Raudkivi
Dallas Mavericksi tsenter Kristaps Porzingis noppis Denveri vastu 14 lauapalli ja viskas 14 punkti. Foto: Tony Gutierrez/AP/Scanpix

Korvpalliliigas NBA kohtusid läinud öösel omavahel kaotuseta püsinud Denver Nuggets ja Dallas Mavericks. Dallas võttis võõrsilt 109:106 võidu.

Kuigi Dallase liidritel lätlasel Kristaps Porzingisel ja sloveen Luka Doncicil oli kohutav viskepäev, suutis Dallas täna tugevale kaitsemängule neljandal veerandil seni võidult võidule sammunud Denveri alistada 109:106. Porzingis viskas 28 protsendilise visketabavuse juures 14 punkti ja Doncic tabas vaid iga neljanda viske ning tõi võitjate kasuks 12 punkti.

Nuggetsi treener Michael Malone oli pettunud, sest Denver juhtis praktiliselt terve mängu.

«Peame viimase veerandi sooritusi tunduvalt parandama. Loomulikult tuleb ka Texase meeskonda tunnustada, sest nad mängisid kaitses väga hästi. Meil olid võimalused, kuid jätsime need kasutamata,» rääkis Malone.

Kogu mängu tagaajaja rollis olnud Dallas suutis viimasel veerandajal kaitset tõhustada, Porzingis noppis järjest lauapalle ning pingipoiste 61 punkti (Tim Hardaway Jr ja Maxi Kleber 14 punkti) toel saadi hooaja kolmas võit. Denveri resultatiivsem oli Paul Millsup 23 punktiga, Nikola Jokic sai lisaks 10 silmale kirja ka 10 lauapalli.

Miami Heat alistas koduväljakul Atlanta Hawksi 112:97. Los Angeles Lakers oli parem Memphise Grizzliesest 120:91. Hullu mängu tegi Lakersi rivistuses Anthony Davis, kes viskas 40 punkti ja noppis 20 lauapalli. LeBron James assisteeris Davist 23 punkti ja kaheksa sööduga.