Mets ja tiitlikaitsja AIK kaotasid lähirivaalile, medalivõimalused muutusid teoreetilisteks

Kris Ilves
Karol Mets.
Karol Mets. Foto: ANDREAS SANDSTRÖM/imago images / Bildbyran

Eesti meeste jalgpallikoondise tugitala Karol Metsa koduklubi Stockholmi AIK kaotas Rootsi meistriliiga eelviimases voorus võõrsil Malmöle 0:2.

Malmö avavärav sündis 78. minutil, kui sihile jõudis Anders Christiansen. Lõppseisu vormistas üheksa minutit hiljem Arnor Traustason. 26-aastane Mets kuulus AIK-i kolmemehelisse kaitseliini ja sai kirja täismängu.

Kuna meistriliiga liider Djurgarden alistas samal ajal kodus Örebro meeskonna 3:0, kustusid mulluse tšempioni AIK-i tiitlišansid. AIK asub liigatabelis neljandal kohal ning jääb väga suure tõenäosusega medalita, sest võimalused muutusid teoreetilisteks.

Teisel ja kolmandal kohal olevatel meeskondadel on kolm silma rohkem ning võrdsete punktide korral paremusjärjestuse määrav väravate vahe on AIK-il halvem. Rootsi meistriliiga tabelitipp: 1. Djurgarden 65 punkti (väravate vahe +34), 2. Malmö 62 p (+35), 3. Hammarby 62 p (+34), 4. AIK 59 p (+22), 5. Norrköping 56 p (+28).

Kuuekordne Rootsi meister AIK ja Mets kohtuvad liigahooaja viimases mängus kodus püsimajäämise nimel heitleva Sundsvalli meeskonnaga.