Vägev: parasportlane võitis sõjaväelaste maailmamängudel kuldmedali!

Ergo Mets võitis parasportlaste 400 meetri jooksu ajaga 56.18.
Ergo Mets võitis parasportlaste 400 meetri jooksu ajaga 56.18. Foto: Eesti Kaitsevägi

Hiinas Wuhanis sõjaväelaste maailmamängudel avas Eesti delegatsiooni medaliarve pärnakas Ergo Mets, kes võitis kergejõustiku esimesel võistluspäeval parasportlaste 400 meetri jooksu ajaga 56.19.

“Kuna vihmane ilm oli staadioni meeletult libedaks muutnud, läksin kontrollivalt jooksma. Taktika oli õige, suutsin jooksu teisel poolel tempot tõsta ja konkurente edestada. Olen väga rahul ja naudin kogu seda võistlust. Olen selle nimel treeninud ja ootan juba 1500 meetri starti,” jutustas veebel Mets.

Hiinas võistleb Vändra Suure Karu Poegade vägilane Helary Mägisalu, kelle vastane oli avaringis MMi viies mees, Põhja-Korea esindaja Se-Ung Ri. Mägisalu kaotas 0:9, ent jätkab võistlust lohutusringis, kus vastaseks tuleb Armeenia esindaja Minasyan Tigran.

Sõjaväelaste maailmamänge (CISM Military World Games) korraldatakse iga nelja aasta tagant. Tänavu võisteldakse 27 alal ja esindatud on 138 riigi sportlased. Mõõduvõtt kestab 27. oktoobrini.