"Prizma"/IHS komandai pirmā uzvara šajā OHL sezonā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
"Prizma"/IHS komandas hokejisti.

"Prizma"/IHS komanda otrdien svinēja savu pirmo uzvaru "Optibet" Hokeja līgas (OHL) jaunajā sezonā.

"Prizma"/IHS sezonas desmitajā spēlē savā laukumā ar 5:4 (1:3, 1:0, 3:1) pārspēja hokeja skolu "Rīga".

Spēles devītajā minūtē "Rīgas" rindās divreiz izcēlās Raimonds Mikus Vītoliņš un Gustavs Ozoliņš, trīs minūtes vēlāk Iļja Žuļevs samazināja pretinieku pārsvaru, bet perioda beigās Roberts Zalāns atjaunoja divu vārtu handikapu. Otrās trešdaļas vidū Edijs Brahmanis panāca 2:3.

Trešās trešdaļas trešajā minūtē Kristiāns Zelts izlīdzināja rezultātu, kamēr devītajā minūtē Berts Dāniels Rudzītis atjaunoja viesiem vadību, bet pusotru minūti vēlāk Armands Bērziņš panāca 4:4. Par spēles galveno varoni kļuva Andrejs Smirnovs, kurš nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām "Prizmai" sarūpēja uzvaru ar 5:4.

Čempionāta vadībā ar 18 punktiem deviņās spēlēs ir "Kurbads", tālāk ar 17 punktiem 11 dueļos seko "Liepāja", "Olimp" deviņos mačos tikuši pie 16 punktiem, bet labāko četrinieku ar 12 punktiem desmit spēlēs noslēdz "Zemgale"/LLU. Čempionvienība "Mogo" iekrājusi par punktu mazāk, ieņemot piekto vietu, "Dinaburga" aizvadījusi par vienu spēli vairāk, izcīnot septiņus punktus, Hokeja skola "Rīga" desmit cīņās iekrājuši četrus punktus, bet pēdējā, astotajā vietā esošā "Prizma"/IHS desmit dueļos tikus pie diviem punktiem.

Šajā sezonā par OHL kausu spēkojas astoņas komandas: "Mogo", "Kurbads", "Zemgale"/LLU, "Prizma"/IHS, "Liepāja", Hokeja skola "Rīga", "Olimp" un Daugavpils "Dinaburga".

Debiju OHL turnīrā piedzīvo "Olimp", bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./14.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL "playoff" pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējā sezonā OHL čempionāta finālā "Mogo" sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 uzveica "Kurbads" vienību.