Kalniņš neglābj "Jokerit" no zaudējuma Karsuma un Daugaviņa pārstāvētajai "Spartak"

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Jānis Kalniņš
Jānis Kalniņš Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas vārtsargs Jānis Kalniņš otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā atzīstami spēlēja Helsinku "Jokerit" vārtos, bet neglāba Somijas klubu no zaudējuma.

Helsinku hokejisti savā laukumā ar 2:3 (1:0, 0:1, 1:2) piekāpās uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētajai Maskavas "Spartak" komandai, kuru trenē Oļegs Znaroks ar savu palīgu Hariju Vītoliņu.

"Jokerit" pēc piecu uzvaru sērijas cietusi trīs zaudējumus pēc kārtas. Komanda punktus bija guvusi septiņos mačos pēc kārtas, bet otrdien palika bešā.

Somijas komanda pēc Petera Regina precīzā metiena pirmo periodu uzvarēja ar 1:0, taču pēc nospēlētām 38 minūtēm Ansels Gaļimovs pirmo reizi mačā lika kapitulēt arī Kalniņam. Pāris minūtes pirms tam Karsums par disciplināru pārākumu saņēma desmit minūšu sodu.

Trešā perioda ceturtajā minūtē Artjoms Fjodorovs panāca 2:1 viesu labā, bet pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Anatolijs Ņikoncevs ieraidīja ripu jau tukšos "Jokerit" vārtus. Kalniņš 16 sekundes pēc centra iemetiena atgriezās uz soliņa un mājinieki ar sešiem laukuma spēlētājiem vienus vārtus atguva, precīzi metot Reginam.

Kalniņš šajā mačā atvairīja 26 no 28 pretinieku mestajām ripām.

Tikmēr Karsums uz ledus pavadīja 14 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā uzvarēja četros no pieciem iemetieniem, bloķēja vienu metienu, pielietoja četrus spēka paņēmienus un tika pie desmit soda minūtēm. Savukārt Daugaviņš 17 minūtēs un 47 sekundēs veica vienu metienu pa vārtiem, uzvarēja trīs no pieciem iemetieniem un izpildīja vienu spēka paņēmienu.

"Spartak" ar 22 punktiem 21 spēlē ieņem sesto vietu Rietumu konferencē, bet uzreiz aiz maskaviešiem ir "Jokerit", kas 18 cīņās iekrājusi 21 punktu.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 24 komandas - pa 12 Rietumu un Austrumu zonā.

Regulārajā čempionātā katra komanda tāpat kā iepriekšējā sezonā aizvadīs pa 62 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļūs Gagarina kausa izcīņā.