Rakvere Tarvas ajas Riia VEF-ile kõvasti sarved vastu

Margus Martin
Rakvere Tarva pika ja põneva nimega tsenter Thomas Theddus Hamilton IV (palliga) läheb mäng-mängult järjest paremasse hoogu. Foto: Ain Liiva

Rakvere Tarva korvpallimeeskond tegi laupäevases Pafi Eesti-Läti korvpalliliiga kohtumises liidrikohta hoidva Riia VEF-i elu keeruliseks, ent vastast seljatada virulastel seekord veel ei õnnestunud. Kodusaalis mänginud VEF võitis 80:69.

Tarvas leidis kohtumise esimese nelja minutiga end 2:10 kaotusseisust, kuid kahandas perioodi lõpuks kaugvisetega vahe minimaalseks. Avaveerandaeg kuulus kodusaalis mänginud riialastele 17:16.

Oluliselt suuremaks ei õnnestunud turniiritabeli esimesel real püsival nimekal Läti klubil vahet kasvatada ka teisel veerandajal ja avapoolaja lõpuks oli nende eduseis vaid kolm punkti – 40:37.

Suhteliselt väikest mängijate rotatsiooni kasutanud Tarvas lubas võõrustajad veidi turvalisemalt ette teise poolaja alguses. Kolmanda veerandaja lõpuks olid VEF-i edunumbrid 62:54, ent rakverlased pingutasid hoolega ja hoidsid põnevust kuni lõpuni. Viienda järjestikuse võidu kirja saanud võõrustajad võitsid lõpuks 80:69.

"Mängul polnud viga, kuigi mingitel hetkedel jäi meil kaitses ühes või teises situatsioonis natukene vajaka. Ega siin olegi muud, kui tuleb teha järeldused, töötada ja harjutada, et jaksaksime kaitses kontsentreeruda ning pingutada kõik nelikümmend minutit," kõneles Rakvere Tarva loots Juris Umbraško.

Väljakuperemeeste edukamatena viskasid Kristijan Krajina 25, Roberts Stumbris 13, Arturs Kurucs 12 ja Roberts Freimanis 11 punkti. Viimane sai kätte ka üheksa lauapalli.

Rakverlaste resultatiivseimaks kerkis tavapäraselt Rain Veideman, kes viskas ligemale 39 minutit platsil viibides 20 punkti. Korvi all isukalt mütanud Thomas Hamilton sooritas kaksikduubli 18 punkti ja 11 lauapalliga ning Tormi Niits lisas 10 punkti.

Nelja punktiga piirdunud Kristo Saage oli meeskonnale kasulik mitmel muul moel: tema kontosse kanti viis lauapalli, sama palju korvisööte ja lisaks veel neli vaheltlõiget.

Kohtumisele elas Riias kaasa taas bussitäis häälekaid Tarva fänne, keda Rakvere meeskonna liikmed nende panuse eest lugupidavalt tunnustasid.

Riia VEF juhib Eesti-Läti liigat täisedu, viie võiduga, Rakvere Tarvas on võrdselt kahe võidu ja kahe kaotusega turniiritabelis kaheksandal kohal.