Eesti koondislastega tugevnenud TalTech alistas tiitlikaitsja kindlalt

Tartu Ülikool/Bigbank
Tartu Ülikool/Bigbank Foto: Margus Ansu

Võrkpalli naiste Balti liigas kohtusid täna suvel oluliselt täienenud TalTech/Tradehouse ja valitsev Eesti meister Tartu Ülikool/Bigbank. Eesti tippnaiskondade duellist väljus võitjana Tallinna naiskond, kes tartlannad kindlalt 0:3 alistas.

Avageimis ei suutnud kodusaalis mänginud Tartu naiskond külalistele tõsist vastupanu osutada, leppides 10:25 kaotusega. Ka teises geimis oli parem Tallinna naiskond, kuid võõrustajad kogusid võrreldes esimese geimiga seitse punkti rohkem. Tasavägiseimaks osutus kolmas geim, kui mõlemad naiskonnad ületasid 20 punkti piiri. Kodupubliku kurvastuseks oli siiski ka kolmandas geimis parem TalTech, kes võttis 25:21 paremusega 3:0 (10, 17, 21) võidu, vahendab volley.ee

Tartlannadele valmistas enim peavalu Eesti koondislane Kristel Moor, kes realiseeris 54-protsendilise efektiivsuse juures 19 rünnakut ja kogus mängu lõpuks 22 (+19) punkti. Eliisa Peit aitas võitjaid 13 ja viis blokipunkti toonud Mari Loorman 9 punktiga. Tartlannade resultatiivseimaks osutus 9 punktiga Kadi Kalm. Koduvõistkonna pallingu vastuvõtt oli 25% ja rünnak 27%, TalTechi omakorda 45% ja 46%. Blokipunkte kogusid võitjad 11 ja kaotajad seitsme võrra vähem ehk neli.

Esikohal jätkaval TalTechil on kolme mänguga kirjas maksimaalsed 9 punkti, Tartu esindus on kolme kohtumisega kogunud viis punkti. 29. oktoobril mängib Tartu võistkond kodusaalis Audentes SG/Noortekoondisega.