Käsipalli karikavõistlustel jõudis veerandfinaali juba kolmas Põlva klubi

Käsipall.
Käsipall. Foto: Elmo Riig / Sakala

Eesti meeste karikavõistlustel käsipallis selgusid järgmised kaks veerandfinalisti. Avakohtumises selge edu saanud HC Tallinn ja Põlva/Arcwood võitsid oluliselt tasavägisemates mängudes teistkordselt vastavalt SK Tapa ja HC Viimsi/Tööriistamarketi ning jõudsid kaheksa parema sekka. Põlva/Arcwoodist sai juba kolmas Põlva meeskond, kes veerandfinaali jõudnud. Varem on kindlustanud koha kaheksa parema hulgas Põlva Coop ja Põlva Serviti.

Tapal oli kodumeeskonnal vaja tagasi mängida 11-väravaline kaotus, et edasi pääseda. HC Tallinn sai aga 4:1 algedu ning juhtis pärast Markus Oliver Mädo väravat 13. minutil 8:4. Järgmise nelja minutiga tabasid tapalased neli korda ning Ivary Volkov seadis majja 8:8 viigi.

Tasavägine heitlus jätkus poolaja lõpuni, kuid viimasel minutil viisid Artur Morgenson ja Raimond Himma võõrustajad 17:15 ette.  Teise pooltunni algul juhiti parimal juhul kolmega, ent Tallinn spurtis 20:20 viigini. Uuesti sai Tapa juhtima, kui tabasid Aleksander Oganezov ja Gert Trofimov ning seis oli 23:21.

Siis leidis Tallinn aga uue käigu või isegi kaks, sest järgmise 11 minuti jooksul visati kaheksa vastuseta väravat, millest viis kirjutati Robin Obergi arvele. Kuueväravalist edu kasvatati lõpuvileks 37:28-ni ning koondtulemusega 68:48 pääses edasi karikakaitsja. Oberg viskas 12, Mädo ja Rainer Kelk kuus väravat, Tapa poolel tabas Oganezov kuus ning Himma ja Trofimov neli korda.

HC Viimsi/Tööriistamarketil oli kodusaalis tapalastest veelgi keerulisem ülesanne, sest avakohtumine kaotati Põlva/Arcwoodile võõrsil koguni 21:48. Raido Peedomaa kolme värava toel kihutasid külalised kohe 5:1 juhtima ja kuigi Viimsi vähendas mitmel puhul vahe kahele väravale, oli poolajaks ees Põlva 14:10.

Teisel pooltunnil kõikuski vahe kahe ja kuue värava vahel ning Põlva/Arcwood sai 28:24 võidu. Koondtulemusega 76:45 sai veerandfinaali mulluste karikavõistluste pronksivõitja. Võitjate kasuks viskas Peedomaa üheksa, Margo Piksööt kuus ja Mihkel Tamm kolm väravat, kaotajatel tabas Arlo Talmar kuus, Siim Pinnonen viis ja Jarno Nurm neli korda.

Veerandfinaalidesse on lisaks kolmele Põlva klubile ja HC Tallinnale jõudnud ka HC Viljandi ja Aruküla/Audentes. Kaks viimast veerandfinalisti selguvad homme ja ülehomme