Märt Pilme
, reporter
Jeremiah Paige (valges) viskas Pärnu resultatiivseimana 20 silma.
Jeremiah Paige (valges) viskas Pärnu resultatiivseimana 20 silma. Foto: Karoliine Aus

Pärnu Sadama korvpallimeeskond kaotas Eesti-Läti ühisliigas võõral väljakul TalTechile 83:94.

Ehkki Pärnu alustas matši hästi ja asus kahe minuti möödudes 6:0 juhtima, läks sealt edasi kõik allamäge ja veerandi lõpus leiti end üheksapunktilisest (18:27) kaotusseisust.

Teise vaatuse alguses jäid suvepealinlased juba 13 silmaga taha, ent ronisid sealt välja ja vähendasid vahe kolmeni. Poolaja lõpp hakkas taas lörri kiskuma, ent lõpusireeniga teele lastud keskjoonevise, mille sooritas Sten Saaremäel, tabas ja suvepealinlased said poolajapausile minna hea emotsiooni pealt ja neljapunktilises (40:44) kaotusseisus.

Kolmas veerandaeg möödus tasavägiselt (24:23 Pärnule), ent viimase kallutasid enda poolele Gert Kullamäe hoolealused (27:19). See oli ülikooli meeskonnale kahe kaotuse kõrval esimene võit. Pärnu saldo on nüüd 2:2.

Pärnu poolelt kogusid neli meest kahekohalise arvu punkte: Jeremiah Paige viskas 20, Lauris Blaus 15, Ernests Kalve 14 ja Karl-Martin Kask kümme silma. TalTechi resultatiivseimaks osutus Sten Olmre, kes kogus 18 punkti.

Pärnu järgmine matš toimub koduväljakul, kui pühapäeval sõidab külla Tartu ülikooli meeskond.