Norra tippjooksjat ähvardas varba amputeerimine

Vasakult paremale:  Filip Ingebrigtsen, Jakob Ingebrigtsen ja  Henrik Ingebrigtsen.
Vasakult paremale: Filip Ingebrigtsen, Jakob Ingebrigtsen ja Henrik Ingebrigtsen. Foto: Jewel Samad / AFP / Scanpix

Tugevat Norra keskmaajooksijat Henrik Ingebrigtseni vaevas kogu hooaja jooksul jalavigastus, mis segas tema võistlusi juba talvisel sisehooajal. Lisaks jättis vigastus jälje põhihooaja ettevalmistustel.

Sellel nädalal käis lõpuks Ingebrigtsen oma suure varbaga operatsioonil ning halvimal juhul pidi 28-aastane jooksumees arvestama amputatsiooniga. Sellega oli Ingebrigtsen ka valmis, kuid õnneks õnnestus operatsioon plaanipäraselt. «See oli tõesti variant, kuid operatsiooni käigus saime aru, et seda ei lähe kindlasti vaja,» selgitas Henriku isa Gjert Ingebrigtsen.

Oslo ülikoolis tehtud operatsioon möödus küll edukalt, kuid samal põhjusel käis Ingebrigtsen noa all ka 2016. aastal pärast Rio olümpiamänge. «Loodan, et sain murele nüüd lahenduse ja ei pea enam seda läbi elama,» rääkis kergejõustiklane ise, kes võistles viimastel aastatel mitmel puhul valuvaigistite toel. Valust hoolimata võitis 2018. aastal Igebrigtsen oma noorema venna Jakobi järel Berliini Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali.

Vigastuse kiuste jõudis kogenud Ingebrigtsen joosta Doha maailmameistrivõistluste 5000 meetri jooksu finaali, kus saavutas 13. koha. Lisaks Henrikule osalesid samas võistluses ka tema nooremad vennad Jakob ja Filip. Kui 24-aastane ei lõpetanud jooksu, siis 19-aastane Jakob jäi napilt medalita ja lõpetas 5. kohal.