Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Ivelin Popov ja  Raheem Sterling.
Ivelin Popov ja Raheem Sterling. Foto: Nick Potts / PA Wire/PA Images

Bulgaaria jalgpallikoondise kapten Ivelin Popov kutsus eilsel EM-valikmängul Inglismaaga poolajapausil üles fänne korralikult käituma ja teenis selle eest Inglismaa koondise mängijalt lugupidamise.

Eilne Bulgaaria ja Inglismaa vaheline valikmäng oli lähedal katkestamisele, sest umbes 50 – 100-pealine rühmitus kostitas Inglismaa koondise mängijaid rassistlike solvangutega, tehes näiteks ahvihäälitsusi.

Väljakukohtunik peatas eilse mängu kahel korral, neist viimane seisak algas 43. minutil. Kohtunik pidas aru Inglismaa koondise treeneri Gareth Southgate’iga, kes ütles, et kuna poolaja lõpuni on veel nii vähe jäänud, siis meeskond on valmis selle lõpuni mängima. Poolajapausil otsustas Inglismaa koondis väljakule tagasi tulla, kuid leppis kokku, et kui staadionil asi jälle ebaviisakaks läheb, lõpetavad nad mängimise.

Enne riietusruumi minemist nähti Bulgaaria koondise kaptenit Popovi kodufännidega rääkimas ja neid korrale kutsumas.

Kohtumise järel, mille Inglismaa võitis 6:0, kirjutas Inglismaa koondise ründaja Marcus Rashford Twitterisse järgmist: «Mulle räägiti, mida Bulgaaria kapten poolajapausil tegi. Üksinda õiget asja teha nõuab julgust. Selline käitumine ei tohi tähelepanuta jääda.»