Olavi Allase kaitses karikavõistlustel tiitlit

Kuido Saarpuu
Olavi Allase
Olavi Allase Foto: Erakogu

Jõulumäel toimunud murdmaajooksu Eesti karikavõistlustel tuli meestest esimeseks Olavi Allase (pildil) ja naistest Kelly Nevolihhin.

Nii mitmekordne Paide-Türi rahvajooksu lühikese maa võidunaine Nevolihhin kui Türilt pärit Allase said karikavõistlustel esikoha ka eelmisel aastal ehk kaitsesid edukalt tiitleid.  Allase sai 10 km pikkusel distantsil võiduajaks 33.03, teiseks tuli seekordse rahvajooksu pika maa võidumees Karel Hussar ajaga 33.25 ja kolmas oli tulemusega 34.08 rahvajooksu lühikese maa võidumees Karl Mäe.

Olavi Allase selgitas, et vajalik võistlusmaa sai kokku kahekilomeetrise ringi viiekordsel läbimisel. „Starti läksin hea tundega, sest murdmaajooks mulle sobib,“ sõnas ta. „Peamiseks konkurendiks oli Karel Hussar.“